CFTC, Kripto için Çabalarını ve Kaynaklarını Artıracak

cftc kripto icin cabalarini ve kaynaklarini artiracak 2 2

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimleri söz konusu olduğunda Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) sık sık gündeme geliyor. Komisyon adına konuşan CFTC Başkanı Rostin Behnam, kripto para birimleriyle ilgili dolandırıcılık ve manipülasyon vakalarına değindi.

CFTC Başkanı: Kripto için Kaynaklar Ekleyeceğiz

Chainlaysis Links konferansına online olarak katılan CFTC Başkanı Rostin Benham, CFTC’nin kripto para birimleriyle ilgili artan dolandırıcılık vakalarıyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

cftc kripto icin cabalarini ve kaynaklarini artiracak 2
CFTC Başkanı Rostin Behnam

The Wall Street Journal‘da yer alan habere göre, türev piyasası düzenleyicisi tarafından kripto ile ilgili yaptırım eylemlerinin neredeyse yarısının geçen mali yılda dosyalandı. Bu dava sayısı 23 olarak belirtildi. Durum böyle olunca bu konuya dair çabaların ve kaynakların artırılacağı söylendi.

Behnam konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Protokol açıkları, kimlik avı saldırıları, savunmasız insanları avlama, diğer hileli ve manipülatif planlar nedeniyle dijital varlıklarda on milyonlarca dolarlık kayıpla ilgili başlıklar çok yaygın hale geldi”

CFTC Başkanı, daha önce katıldığı bir etkinlikte CFTC’nin kripto uygulamaları için sorumluluğu almaya hazır olduğunu belirtti. Diğer taraftan bir kesim, birincil rolün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda olması gerektiğini düşünüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
325.061,67 TL 1,56%
ethereumETH/TRY
17.742,29 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
16,75 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
3.607,36 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
16,76 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 0,54%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,89%
solanaSOL/TRY
543,96 TL 2,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala