CFTC Başkanı: DeFi Tabanlı Kripto Borsaları Denetlenecek

CFTC Baskani Benhamdan Binance Yorumu

Birçok düzenleyici kurum kripto para sektöründe düzenleme konusu ile yakından ilgileniyor. Son olarak CFTC Başkanı, sadece koddan ibaret olsalar dahi DeFi tabanlı kripto para borsalarının da denetleneceğini belirtti.

CFTC Başkanı DeFi Tabanlı Kripto Borsalarının da Denetleneceğini Söyledi

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, DeFi tabanlı kripto borsalarının sadece kod olsalar bile CFTC veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenleneceğini söyledi.

cftc baskani defi tabanli kripto borsalarinin denetlenecekT

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Kurum yok, birey yok, sadece kod, bunu düzenleyemezsiniz, kendi kendini gerçekleştiriyor demek kolay ama bu gerçekten yanlış birçok soru. Bu gerçekten ABD’li müşterilere nelerin sunulduğu ve maruz kaldığıyla ilgili? Ve bu ürünleri sunmak için bu varlığı, bu kodu oluşturan kişi veya kişiler grubu kimdir? Hukuki analizimizi yasal emsalden hareket ettirmeliyiz… Ve bu, iyisiyle kötüsüyle, yasal analizimizin temelini oluşturan itici güçtür.

Hatırlatmak gerekirse CFTC, Mart ayında merkezi bir borsa olan Binance’e ABD’de bir emtia borsası olarak kaydolmadan iş yaptığı iddiasıyla dava açmıştı. Ayrıca Binance’i platformunda meydana gelen mali suçlara ve kara para aklamaya göz yummakla suçlamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.335,10 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
36.497,49 TL 0,46%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.101,12 TL 0,56%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,42 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
7,30 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
36.448,75 TL 0,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
18,38 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala