Celsius, Yönetim Kurulunu Değiştirdi

celsius yonetim kurulunu degistirdi 2

Kısa süre önce Celsius Network‘ün varlıklarını korumak için önündeki seçenekleri değerlendirdiğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise İngiltere hükümetinin yürütme kurumu Companies House tarafından yayımlanan rapora göre Celsius Network, yönetim kurulunu elden geçirdi.

Celsius Yönetim Kurulu Değişti

Kripto para birimi bankası olarak faaliyet gösteren Celsius Network, likidite sorunları nedeniyle para çekme işlemlerini askıya almasının ardından içine girdiği sorunları henüz atlatamadı. İflas spekülasyonlarının dolaştığı Celsius Network’te şimdi de yönetim kurulu değişti.

celsius yonetim kurulunu degistirdi

İngiliz yürütme kurumu Companies House‘daki dosyaya göre Celsius, haziran ayının sonlarında David Barse ve Alan Jeffrey Carr’ı yönetici olarak atadı.

Bu arada Barse’nin XOUT Capital’in kurucusu ve CEO’su olduğunu söyleyelim. Carr ise Drivetrain’in kurucusu ve CEO’su olarak görev alıyor.

Dosyada aynı zamanda John Stephen Dubel, Laurence Anthony Tosi ve Gilbert Nathan’ın yöneticilik pozisyonlarından çıkarıldığı bilgisi de bulunuyor. Dosyalara göre Nathan ve Dubel, müdür olarak atanmalarından yaklaşık 2 hafta sonra anlaşmaları feshedilmiş.

Başta da söylediğimiz gibi Celsius, para çekme ve transfer işlemlerini 13 Haziran günü durdu. Buna gerekçe olarak da likidite sorunlarını gösterdi. Yönetim kurulundaki bu değişikliklerin de işlemleri durdurma kararından sonra yapılması dikkat çekti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala