Celsius, Yıl Sonuna Kadar Yeterli Varlığa Sahip

celsius yil sonuna kadar yeterli varliga sahip

İflas başvurusunda bulunan kripto borç verme platformu Celsius, zor günler geçiriyor. Celsius’un baş finans yetkilisi, bir iflas duruşmasında şirketin varlıklarının ne kadar yetebileceğini açıkladı.

Celsius Nakit Varlıklarının Yıl Sonuna Kadar Yeterli Olacağını Belirtti

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş sebebiyle pek çok şirket iflas başvurusunda bulunmuştu. İflas başvurusunda bulunan Celsius Network ise yeniden yapılandırma için çalışmalarına devam ediyor. Celsius’un Finans Direktörü Chris Ferraro, bir iflas görüşmesinde muhtemelen yıl sonuna kadar faaliyetlerini finanse etmek için yeterli miktarda varlığa sahip olduklarını belirtti. Kirkland & Ellis tarafından mahkemeye sunulan dosyalara göre, Celsius, yeniden yapılandırma planını yönlendirmek için kiraladığı hukuk firmasına göre firmanın Ekim 2022’ye kadar varlıklarının sona ereceğini tahmin etmişti.

celsius yil sonuna kadar yeterli varliga sahip 2

Ferraro, önümüzdeki birkaç hafta içinde vadesi dolacak olan kripto borsası Bitfinex’e yapılan 61 milyon dolarlık kredinin yanı sıra Celsius’un satın aldığı madencilik donanımlarındaki satış ve kullanım vergilerinde yaklaşık 20 milyon dolarlık tasarruftan ek fon geldiğini belirtti. Bitfinex kripto para borsasının sahibi olan stablecoin ihraççısı Tether, daha önce Celsius’a 1 milyar dolar borç verdiğini açıklamıştı. Ferrato’ya göre Celsius 2023’ün başında nakit akışının pozitif olması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.766,18 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
25.396,26 TL 0,78%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.474,89 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,28 TL 2,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
635,25 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,48%
Bağlantıyı kopyala