Celsius, Yeni Yapılanma Sürecine Yeni Avukatlar Ekledi

celsius yeni yapilanma surecine yeni avukatlar ekledi

Likidite sorunları nedeniyle işlemlerini askıya alan Celsius Network, zor durumda ayakta kalmaya devam ediyor. Son çıkan haberlere göre, Celsius başlattığı yeni yapılanma sürecinde yeni avukatlar işe aldı.

Celsius Yeni Avukatlar İşe Aldı

The Wall Street Journal‘ın konuya yakın kişilerden edindiği bilgiye göre Celsius Network, yeniden yapılandırma döneminde yeni avukatlar tuttu. Celsius’un önünde iflas başvurusu da dahil birçok seçenek var. Şirket bu seçeneklerden en doğrusunu seçmek için Kirkland & Ellis LLP’den avukatlar ile çalışmaya başladı.

Bu arada şirket daha önce de yapılanma konusunda tavsiyeler almak için Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP ile çalışmaya başlamıştı.

celsius yeni yapilanma surecine yeni avukatlar ekledi 2

Kirkland & Ellis LLP‘ye de bakacak olursak, şirket, geçen hafta New York’un Güney Bölgesi’nde 11. bölüm iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital ile de birlikte çalışıyor.

Mayıs ayında 1.7 milyon kullanıcı ve 11.8 milyar dolarlık varlık bildiren şirket, kısa süre önce de yönetim kurulunda yaptığı değişikliklerle gündeme geldi.

Yaşanan askıya alma olayına kadar müşterilerine, mevduatlarda yüzde 18’e varan yüksek getirili krediler sundu. Ayrıca Celsius, kapalı kaldığı süre boyunca kullanıcıların ödül toplamaya devam edeceğini de belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala