Celsius Yatırımcıları, İflas Davasında Kendilerini Savunmak için Başvuruda Bulundu

celsius yatirimcilari iflas davasinda kendilerini savunmak icin basvuruda bulundusdd

Kısa süre önce İflas eden kripto kredi platformu Celsius‘taki hisse sahipleri, dava devam ederken çıkarlarını temsil edecek bir komite kurmak için başvuruda bulundu. Söz konusu bu komite, iflas davası önceliklerinde yatırımcıların geride kalmamasını sağlayacak.

Celsius Yatırımcıları, İflas Davasında Kendilerini Savunmak için Adım Attı

Celsius Network‘te tercih edilen hisse senedi sahipleri, yatırımlarını geri alma görüşmelerinde masada olduklarından emin olmak ve iflas sürecinden endişe duyduklarını söyleyerek, belirli varlıkların satışından elde edilen gelirlerin ilk paylarını almak istiyorlar.

celsius yatirimcilari iflas davasinda kendilerini savunmak icin basvuruda bulundussd

Hukuk şirketi Milbank LLP, New York Güney Bölgesi için iflas mahkemesine, A Serisi ve B Serisi hissedarları temsil etmek üzere bir Tercih Edilen Sermaye Komitesi ataması ve söz konusu hisse satışı söz konusu olduğunda onları sıranın en önüne yerleştirmesi için bir dava açtı.

Önergeye yapılan itirazlar önümüzdeki haftaya kadar kabul edilecek ve dosyalamanın 6 Ekim’de saat 10.00’da (EDT) ele alınması için bir duruşma planlandı. Celsius, Twitter hesabından talep süreci ile mahkemeye çıkışın aynı tarihte başlamasının öngörüldüğünü yazdı .

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
346.255,65 TL 1,92%
ethereumETH/TRY
23.693,36 TL 1,46%
tetherUSDT/TRY
18,31 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
18,32 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.008,76 TL 1,11%
xrpXRP/TRY
9,03 TL 12,15%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,46%
cardanoADA/TRY
8,37 TL 0,44%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 2,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 1,64%
Bağlantıyı kopyala