bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

Celsius, Stablecoin’lerini Satmak İçin Mahkemeden İzin İstiyor

celsius stablecoinlerini satmak icin mahkemeden izin istiyor

İflas eden ve uzun bir süredir zor günler geçiren kripto borç verme platformu Celsius Network cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan şirket, bu kez elindeki stablecoin’leri satmak için mahkemeden izin başvurusunda bulundu.

Celsius, Stablecoin’leri İçin Mahkemeye Başvurdu

Coindesk‘in haberine göre, iflas eden kripto kredi şirketi Celsius Network’ün, yeni mahkeme dosyalarına göre şirket, operasyonlarının devam etmesi için likidite oluşturmak amacıyla mahkemeden stablecoin’lerini satma yetkisi istedi.

celsius stablecoinlerini satmak icin mahkemeden izin istiyor

Celsius Network, halihazırda portföyünde tuttuğu 23 milyon dolar değerindeki 11 çeşit stablecoin’i satmak için mahkemeden izin istedi. 

Celsius’un iflas davasına New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi bakıyor. Bu yetki, ABD’nin baş iflas hakimi Yargıç Martin Glenn tarafından onaylanırsa, satış işlemleriyle öncelikle Celsius Network’ün operasyonları için ödeme yapılacak. Bununla birlikte önerilen stablecoin satışını tartışmak için 6 Ekim’de New York’ta bir oturum planlanıyor.

Dava dosyasında şu ifadeler yer aldı:

Borçlular, diğer kripto para birimlerine kıyasla piyasa istikrarları göz önüne alındığında, bu Bölüm 11 davalarında faaliyetlerini finanse etmek için paraya çevrilmesi gereken stablecoin’lere sahip olmaya devam ediyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Celsius Network, ABD düzenleyicileri tarafından yatırımcıları yanıltmakla suçlanmıştı. Vermont düzenleyicileri, Celsius Network’ün yatırımcıları mali durumun hususunda yanlış yönlendirdiğini belirtmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala