Celsius Network 400 Milyon Dolarlık Yeni Sermaye Fonu Topladı

celsius network 400 milyon dolar artirdi

Kripto para kredi platformu Celsius Network, 400 milyon dolarlık yeni sermaye fonu topladı. Celsius Network ABD’li düzenleyicilerin kripto işletmelerine yönelik artan incelemesiyle ilgilenirken, yatırımcılardan 400 milyon dolarlık yeni sermaye fonu ile güçlenmeye devam ediyor.

Söz konusu finansman turu, eski Airbnb ve Blackstone yöneticisi Laurence Tosi tarafından kurulan WestCap ve Kanada’nın en büyük ikinci emeklilik fonu olan Caisse de dépôt et place du Québec (CDPQ) tarafından yönetildi.

Celsius Network İş Güvenilirliğini Kontrol Altına Almak İstiyor

Celsius CEO’su Ales Mashinsky konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni bağış toplamanın endüstrinin, düzenleyicilere kripto kredi işinin istikrarı konusunda güvence vermesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, ana akım finansal piyasalarda da genişletmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Ales Mashinsky Financial Times’a verdiği röportajda şunları söyledi:

“Sadece 400 milyon dolar değil. Bu çekleri yazan insanlarla birlikte gelen bir güvenilirlik.”

Ayrıca şirket, kripto kredisi ve getiri stratejilerinin popülaritesi arttıkça her geçen yıl biraz daha büyüdü. Celsius, platformundaki toplam varlıkların, 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştığını belirtti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 557.225,26 TL 2,47%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.700,25 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.278,38 TL 3,16%
tether
Tether (USDT) 9,21 TL 0,16%
cardano
Cardano (ADA) 19,98 TL 1,98%
xrp
XRP (XRP) 10,40 TL 1,09%
solana
Solana (SOL) 1.496,86 TL 2,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 388,58 TL 2,90%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,20 TL 0,38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,17 TL 1,13%
Copy link
Powered by Social Snap