Celsius, Eski Çalışan Tarafından Dolandırıcılıkla Suçlandı

celsius eski calisan tarafindan dolandiricilikla suclandidf

Kripto kredi platformu Celsius, kısa süre önce mevcut piyasa koşulları nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmuştu. Bunun üzerine konu hakkında birçok önemli gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Celsius, KeyFi tarafından New York’ta açılan bir dava, Celsius’u kripto piyasası manipülasyonu ve müşteri mevduatlarını korumak için temel muhasebe kontrollerini uygulamamakla suçluyor.

Celsius, Eski Çalışanının Dolandırıcılık Suçlamasıyla Karşı Karşıya

Son dönemde zor günler geçiren kredi platformu Celsius, eski bir çalışanının dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Şirketin eski bir yöneticisi, geçtiğimiz ay müşterilerinin varlıklarını donduran Celsius’un, token fiyatını manipüle etmek için müşteri fonlarını kullandığını ve riskten korunma konusunda başarısız olarak yüz milyonlarca dolar kaybettiğini söyledi.

Celsius, kripto paralarını yatıran müşterilerine yüzde 18’e varan faiz oranları sunarak 20 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Kurucu Alex Mashinsky, bu kazançlarının sürdürülebilir olup olmadığı konusundaki şüpheleri görmezden geldi.

Şirketin eski yöneticisi Jason Stone tarafından kurulan KeyFi Inc, Celsius’u New York eyalet mahkemesine şikayet etti.

Son olarak kripto kredi platformu Celsius ile ilgili son gelişmelerden biri de şirketin, Maker’a olan Bitcoin kredisinin tamamını ödedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala