bitcoinBTC/TRY
1.267.164,93 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
68.095,40 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
7.000,14 TL 2,90%
xrpXRP/TRY
19,78 TL 5,38%
solanaSOL/TRY
2.221,62 TL 4,81%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
18,00 TL 19,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.024,53 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 4,06%

Paylaş

Celsius Davasına Katılan Yeni Taraf Dikkat Çekti

Celsius Davasina Katilan Yeni Taraf Dikkat Cekti

Celsius, Terra’nın çöküşü sonrası yatırımcılarının varlıklarını kaybetmesi üzerine büyük bir ölüm sarmalına girmiş durumda. Şirket bir taraftan davalar ile boğuşurken, diğer taraftan yatırımcılarına paralarının en azından bir kısmını ödeyebilmek adına çözümler arıyor. Son olarak ise Celsius’un iflas davasında yeni bir tarafın katılması ile işler iyice karışmış durumda. Öyle ki davaya Washington Eyaleti Finansal Kurumlar Departmanı da taraf olarak katıldı.

Celsius Davasına Katılan Yeni Taraf Dikkat Çekti

Celsius Davasında Washington Eyaleti Finansal Kurumlar Departmanı Yeni Taraf Oldu

Washington, Alabama, Kentucky, New Jersey ve Texas’taki menkul kıymet düzenleyicileri, şirketin haziran ayında müşteri ödemelerini askıya almasının ardından Celsius hakkında soruşturma başlatmıştı. Perşembe akşamı sunulan belgelere göre eyalet Başsavcı Yardımcısı Stephen Manning, davayı denetleyen Yargıç Martin Glenn’den kendisini Washington’un mâli düzenleyicisi adına kabul etmesini istedi.

Bu talebin kabul edilmesi ile birlikte bir düzenleyici daha davaya dahil oldu. Vermont’tan yapılan açıklamada yer alan şu ifadeler ise dikkatlerden kaçmadı:

“Bu, yüksek düzeyde kötü bir finansal yönetimi gösteriyor. Aynı zamanda bazı noktalarda, mevcut yatırımcılara getirilerin muhtemelen yeni yatırımcıların varlıklarıyla ödendiğini gösteriyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala