CEEK Smart VR Neden Yükseliyor? 26 Haziran 2022

ceek smart vr neden yukseliyor 26 haziran 2022

Meta’nın büyük metaverse projelerinden birini alacağı iddialarıyla birlikte metaverse token’larında da hareketlilik başladı. SAND ve MANA gibi CEEK de son 24 saatte önemli bir yükseliş yaşadı. CEEK Smart VR neden yükseliyor?

CEEK Smart VR Neden Yükseliyor?

CoinGecko‘nun verilerine göre, CEEK Smart VR, son 24 saatte yüzde 62 oranında yükseliş yaşadı ve haberi yazımı itibariyle 0.26 dolardan işlem görüyor. Paribu’da da listelenen CEEK’in Paribu’daki 24 saatlik CEEK/TRY işlem hacmi de 177.659.469 TL’yi gördü. Buradaki yükseliş ise yüzde 51.6 seviyesinde. Peki tüm bunlar nasıl oldu? CEEK Smart VR neden böyle hızlı yükseliyor?

ceek smart vr neden yukseliyor 26 haziran 2022 3

Aslında bunun ilk sebeplerinden biri Meta’nın kısa süre önce bir metaverse projesini satın alacağı iddialarının ortaya atılması oldu. İlk olarak The Sandbox için ortaya atılan iddianın ardından The Sandbox kurucusu Sebastien Borget, böyle bir şeyin olmayacağını açıkladı. Sonrasında ise gözler iyice CEEK‘e çevrilmiş oldu. Buradaki ilgi, tabii ki alımları ve fiyatı da artırdı.

CEEK’te yaşanacak bir diğer önemli gelişme ise 15 Temmuz itibariyle, arazi satışlarının başlayacak olması diyebiliriz.

Yaklaşık 2 hafta sonra CEEK AR arsa lansmanını yapacak. Bu da fiyata bir hareketlilik getirdi. Tabii bu hareketlilik başlangıç tarihi 20 Haziran oldu. Duyurunun yapıldığı 20 Haziran günü yükselişe başlayan CEEK’te Meta tarafından gelen iddialar da etkili oldu.

CEEK, Gate.io, KuCoin ve Paribu gibi borsalarda işlem görüyor. Ayrıca PancakeSwap ve ApeSwap gibi merkeziyetsiz borsalardan da CEEK almak mümkün.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala