Cboe, ErisX’in Satın Alımı Nedeniyle Zarar Etti

cboe erisxin satin alimi nedeniyle zarar etti 2

Cuma günü ikinci 2022 yılı ikinci çeyrek kazanç raporlarını açıklayan borsa operatörü Cboe, firma tarafından dijital varlık spot ve türev piyasalarına yeniden girişine yardımcı olmak adına Mayıs 2022’de satın alınan bir kripto varlık borsası olan ErisX sonrasında zarar etti.

Cboe, ErisX Satın Alımı Nedeniyle 460 Milyon Zarar Açıkladı

Cboe, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. Yapılan açıklama ile ErisX’in son satın alımı ile ilgili 460 milyon dolarlık bir indirim bildirimi yaptı. Cboe, ayrıca kaçırılan hedeflerde önemli bir faktör olarak listelenen artan tazminat ile Wall Street beklentilerinin altında kar bildirimi yaptı. Cboe’nin ErisX’i satın alma planları, Bitcoin fiyatının 67.000 dolar civarında işlem gördüğü 20 Ekim tarihinde açıklanmıştı. O zamandan beri başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto para fiyatlarında önemli düşüşler olmuştu. Haberin yazımı esnasında Bitcoin’in 23.241 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

cboe erisxin satin alimi nedeniyle zarar etti

Sonuç çağrısında, Cboe Global Markets CEO’su Ed Tilly, ErisX işleminin kapanmasından bu yana dijital varlık piyasası ortamının önemli ölçüde değiştiğini ve bunun da muhasebe ayarlamasına yol açtığını söyledi. Cboe’nin finanstan sorumlu başkanı Brian Schell, “ayarlamamızın bugün dijital varlık piyasası ortamının gerçekliğini yansıttığına inanıyoruz ancak dijital varlık alanına olan bağlılığımızı hiçbir şekilde değiştirmediğini” dile getirdi. Son olarak fiyat düşüşüne rağmen Cboe opsiyon ticareti, vadeli işlem ticareti, küresel döviz ticareti, Kuzey Amerika ve Avrupa hisse senetlerinden artan gelir bildirimi yaptı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
420.167,98 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
33.392,34 TL 1,90%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.479,29 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
6,75 TL 0,99%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
9,63 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
732,86 TL 0,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala