Cathie Wood Liderliğinde Ark Invest Yatırımlarına Devam Ediyor

cathie wood liderliginde ark invest yatirimlarina devam ediyor

Cathie Wood liderliğindeki Ark Invest, kripto alanındaki yatırımlarına devam ediyor. Daha önce kripto para borsası Coinbase’e yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Ark Invest, yatırım portföyünü genişletiyor. Şirket şimdi de Coinbase ve Robinhood’a yeni yatırımlar yaptığını açıkladı.

Ark Invest Cephesinden Coinbase ve Robinhood’a Yatırım Hamlesi

Ark Invest kripto para borsası Coinbase ve komisyonsuz borsa uygulaması Robinhood’a yeni yatırım yaptığını açıkladı. Kullanıcılarına e-postayla gönderilen bir ticaret bildirimine göre kripto para borsası Coinbase’deki 47.568 hisse şirketin Ark Innovation ETF’sine eklendi. Bununla birlikte şirket tarafından yapılan açıklamada 1.06 milyon Robinhood hissesinin satın alımı da gerçekleşti.

cathie wood liderliginde ark invest yatirimlarina devam ediyor 2

Kripto para borsası Coinbase hisseleri dün 61.89 dolardan kapanırken Robinhood hisseleri de yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüşle 9.42 dolardan işlem gördü. Mevcut fiyatla birlikte Ark Invest’in kripto para borsası Coinbase üzerindeki satın alımı yaklaşık olarak 3.44 milyon dolar buldu. Şirketin komisyonsuz borsa uygulaması Robinhood üzerindeki satın alımı ise yaklaşık 9.97 milyon doları buldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
539.026,84 TL 2,70%
ethereumETH/TRY
34.673,96 TL 4,23%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.293,38 TL 1,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
8,47 TL 4,06%
cardanoADA/TRY
7,07 TL 1,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,20%
staked-etherSTETH/TRY
34.637,00 TL 4,55%
matic-networkMATIC/TRY
21,53 TL 0,23%
Bağlantıyı kopyala