Cash App 2022’de 1.73 Milyar Dolarlık BTC Satışı Gerçekleştirdi

Cash App 2022de 1.73 Milyar Dolarlik BTC Satişi Gerçekleştirdi

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey‘nin kurucu ve CEO’su olduğu Block, kripto para konusunda aktif çalışmalarına devam ediyor. Şirketin en önemli ürünlerinden birisi olan Cash App’in 2022 ilk çeyrek raporunu yayımlayan şirket, uygulamadaki Bitcoin (BTC) satışlarının 1.73 milyar dolara ulaştığını açıkladı.

Cash App 2022’nin İlk Çeyreğinde Sadece Bitcoin’den 43 Milyon Dolar Kazandı

Block tarafından geliştirilen kripto odaklı mobil ödeme uygulaması Cash App, Block tarafından yayımlanan son 1. çeyrek raporuna göre yatırımcılara oldukça güzel getiriler kazandırdı. Rapora göre Cash App, bu ilk çeyrekte 2.46 milyar dolar gelir ve 624 milyon dolar brüt kâr elde etti. Raporda şu ifadeler de yer aldı:

“Cash App, 2022’nin ilk çeyreğinde yıllık bazda sırasıyla yüzde 51 ve yüzde 42 düşüşle 1.73 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) geliri ve 43 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) brüt kârı sağladı. İki yıllık CAGR bazında, Bitcoin geliri ve brüt kâr sırasıyla yüzde 138 ve yüzde 155 arttı.”

Bununla birlikte genel toplamda Block, yıllık yüzde 22’lik bir büyümeyi temsil eden toplam 3.96 milyar dolar net gelir elde etti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala