bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,180.39 1.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,948.20 2.10%
bnb
BNB (BNB) $ 536.27 0.62%
solana
Solana (SOL) $ 133.11 0.81%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480987 3.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435997 3.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.143718 3.23%

Caroline Ellison ve Gary Wang Suçlarını İtiraf Etti

caroline ellison ve gary wang suclarini itiraf etti

İflas etmiş olan kripto para borsası FTX ve FTX’e bağlı olan şirketlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried’in ardından gelen en önemli iki isim suçlarını itiraf etti.

SBF’den Sonra En Önemli İki İsim Suçlarını İtiraf Etti

ABD New York Güney Savcısı Damian Williams, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’ın suçlamaları kabul ettiklerini açıkladı.

Williams konu hakkında yaptığı açıklamada, hem Ellison hem de Wang’ın savcılarla iş birliği yaptığını ve diğer kişilere karşı daha fazla suçlamada bulunmayı beklediğini belirtti. Bununla birlikte Williams, iflas eden kripto para borsasına dahil olan diğer kişileri de suçlamalar getirilmeden önce öne çıkmaya çağırdı ve “sabrımız sonsuz değil” uyarısında bulundu. Williams açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:

Gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz ve FTX davasını bitirmekten çok uzaktayız.

Son olarak kısa bir süre önce Bahamalar’dan ayrılan Sam Bankman-Fried ABD’ye ulaştı. ABD savcısı Williams, Sam Bankman Fried’in şu anda FBI gözetiminde olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala