bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

Caroline Ellison: ‘Sam Bankman-Fried’ın hayalinde ABD başkanı olmak vardı’

sbf 23

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın davasında tanıklar mahkeme huzuruna çıkmaya devam ederken Caroline Ellison’dan gündem yaratacak bir açıklama geldi.

Eski Alameda Research CEO’su Ellison, Sam Bankman-Fried’ın ABD başkanı olmayı hayal ettiğini dile getirdi.

Bugün, SBF aleyhinde ifade vermek için mahkemenin huzuruna çıkan Ellison, eski erkek arkadaşı SBF ile ilişkilerinin bitmesinin ardından Kasım 2022’ye kadar birlikte çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

Ellison, Alameda’da görev aldığı süre boyunca dolandırıcılık suçuna karıştığını doğrulayarak, şirketin milyarlarca dolar almasını sağlayan sistemlerin SBF’nin talimatıyla kurulduğunu söyledi.

Alameda’nın mali durumu gizlendi

Ellison, 2020 ila 2022 yılları arasında Alameda’nın 10-20 milyar dolar arasında FTX kullanıcı fonu kullandığını belirtti. Ek olarak, Alameda’ya verilen kredilere ilişkin bilgilerin yetkililere verilmediğini ileri sürdü.

Eski Alameda CEO’su ayrıca, SBF’nin verdiği bir başka talimatla FTT token’larını Binance’ten geri satın aldığını ifade etti. Ellison ayrıca, Alameda CEO’su olmak için nitelikli olmadığını düşündüğünü söyledi:

“Sam bunu yapmam gerektiğini söyledi. Onunla birlikte her şeyi kontrol ettik. Bilgilendirdiğim kişi oydu. İsteseydi beni kovabilirdi”

Yıllık maaşının 200.000 dolar olduğunu söyleyen Ellison, 2021’de 20 milyon dolar ikramiye aldığı bilgisini paylaştı.

Sam Bankman-Fried ise kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetmeyi sürdürüyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala