Cardano’nun Web3 İçin Gelecek Planları Neler?

Consensus 2022, boyunca birçok önemli konu ve konuşmacı sahnede yer aldı. Biz de BTCHaber olarak söz konusu etkinliği yerinden aktardık. Ayrıca orada bulunduğumuz süre boyunca sektörün önemli isimleri ile röportaj yapma fırsatı da yakaladık. Bu isimlerden biri merkeziyetsiz internetin altyapısını oluşturmayı hedefleyen Cardano’nun bağlı olduğu IOHK CCO’su Jerry Fragiskatos oldu.

Cardano’nun Web3 İçin Gelecek Planlarından Bahsetti

Consensus 2022’de Cardano’nun bağlı olduğu IOHK CCO’su Jerry Fragiskatos’a Cardano ekosistemini ve ADA’nın web3 alanındaki hedeflerini sorduk. 15.000’den fazla katılımcı olan etkinlikte Cardano topluluğu da oldukça aktifti.

Jerry Fragiskatos konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu hem eğitimle ilgili ve hem de toplumla ilgili. Birkaç gün önce bir topluluk etkinliğimiz vardı. yaklaşık 1200 kişi bize katıldı. Cardano üzerine inşa edilen tüm ekosistem projelerini bir araya getiriyor. Bu sayede birlikte daha rahat konuşabiliyor ve daha iyi işbirliği yapabiliyoruz. İşbirliği her zaman harikadır. Aynı zamanda daha geniş bir pazarı Cardano hakkında eğitmek için buradayız. Cardano, gerçek dünyadaki kullanım örneklerine odaklıdır. Bu, finansal hizmetler sağlamakla, banka hesabı olmayanları bankayla ilişkilendirmek gibi vs.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
314.305,08 TL 1,23%
ethereumETH/TRY
23.006,74 TL 2,78%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.299,26 TL 1,90%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,22%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,18 TL 1,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,80 TL 3,90%
cardanoADA/TRY
5,79 TL 2,39%
matic-networkMATIC/TRY
16,76 TL 1,98%
Bağlantıyı kopyala