Cardano’nun Vasil Yükseltmesi Testnet’te Yayınlanıyor

cardanonun vasil yukseltmesi testnette yayinlaniyor

Cardano ağı bir süredir yeni güncellemesi Vasil Hard Fork üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Güncellemenin 29 Haziran’da gelmesi beklenirken Cardano ağı güncelleme tarihini ertelediğini duyurmuştu. Çok beklenen yükseltmenin bu ay başlatılması bekleniyor.

Cardano Vasil Hard Fork Güncellemesinde Geri Sayım

Input Output tarafından yayınlanan bir duyuruya göre, Cardano’nun Vasil Hard Fork’u Blockchain test ağında başlatıldı.

Input Output, çok beklenen yükseltmenin uygulanmasının “bir sonraki önemli adım” olduğunu dile getirdi.

Önümüzdeki dört hafta boyunca, hisse havuzu operatörleri, geliştiriciler ve kripto para borsaları Vasil testlerini yürütecek. Ardından, hard fork Blockchain ana ağında başlatılacak.

cardanonun vasil yukseltmesi testnette yayinlaniyor

Input Output, Hard Fork’un lansmanının ertelendiğini duyurmuştu. Input Output’un teslimat ve ürün müdürü Nigel Hemsley, geliştiriciler ekibinin kalite ve güvenliğine öncelik verdiği için yükseltmeyi başlatmak için acele olmadığını vurguladı. Hemsley, Vasil’in Cardano ekibi için bugüne kadarki en karmaşık geliştirme programı olduğunu açıkladı.

Yükseltmenin, daha yüksek verimle, birlikte çalışabilirliği sağlayarak Blockchain performans yeteneklerini büyük ölçüde geliştirmesi bekleniyor.

Cardano Vasil Hard Fork güncellemesinin ertelemesinin ardından Temmuz ayı sonlarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Son olarak Cardano’nun son durumuna bir göz atalım. ADA haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 0,450826 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala