Cardano’nun Vasil Hard Fork’u Ertelendi

Cardanonun Vasil Yükseltmesi Ertelendi

Popüler Blockchain ağlarından Cardano, bir süredir ağı daha ucuz ve hızlı kullanmak için akıllı sözleşme verimliliğine odaklandığı hard fork’u üzerinde çalışıyor. Güncellemenin özellikle Plutus sözleşmelerini önemli ölçüde iyileştirmesi bekleniyor. Ancak geliştiriciler bu hard fork için işi aceleye getirmiyor. Cardano Vasil hard fork’u için tarih ertelendi.

Cardano'nun Vasil Hard Fork'u Ertelendi

Cardano’nun Vasil Hard Fork’u için Beklenen Lansman Ertelendi

Cardano Blockchain ağı bir süredir Vasil hard dork’una hazırlanıyor. Yükseltmenin 29 Haziran’da gerçekleşmesi beklenirken son bir duyuru yükseltmenin ertelendiği yönünde oldu. Konu hakkında açıklama yapan çekirdek geliştirici ekip, Vasil yükseltmesi için düzenli hafta sonu değerlendirme çağrısı yaptıklarını ve toplantı sonrası son durumu yeniden değerlendirmeye karar verdiklerini açıkladı.

Cardano Güncelleme ve Ürün Yöneticisi Nigel Hemsley, paylaştıkları blog yazısı üzerinden güncellemenin yapılması için acele edilmemesi gerektiğini söyledi:

“Geliştirici ekip, kalite ve güvenliğin “son derece önemli” olduğunu vurgulayarak her şeyin doğru bir şekilde dağıtıldığından emin olmak istiyor”

Güncellenen yeni programa göre geliştiriciler Haziran sonunda test ağını hard fork’unu planlıyor. Bu aşamadan sonra kripto para borsaları ve hisse havuzu operatörlerinin yeni hard fork’u test etmek için kabaca bir ayları olacak. Öyle ki hard fork’un Mainnet’te başlatılabilmesi için işlem platformlarının yaklaşık yüzde 80’inin uyumlu olması gerekiyor. 

Cardano Vasil hard fork’u hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
409.955,30 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
32.740,24 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.240,57 TL 4,96%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,51 TL 3,33%
cardanoADA/TRY
8,88 TL 8,15%
solanaSOL/TRY
688,16 TL 6,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,33 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala