Cardano’nun Logosu NASCAR Aracını Süsledi

Cardanonun Logosu NASCAR Aracini Süsledi

Blockchain projeleri ile spor sektörü arasında kurulan bağ güçlenerek büyümeye devam ediyor. Özellikle yarış sektöründe kendisine sık sık yer bulan kripto iş birlikleri, bu sefer de kendisini NASCAR‘dan gösterdi. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Cardano logosunun yer aldığı NASCAR araçını Twitter üzerinden paylaştı. Ancak bu bir sponsorluk değildi.

Cardanonun Logosu NASCAR Aracini Süsledi

Cardano Logosu NASCAR Aracında Yer Alacak

Cardano ekosistemi özellikle son yıllarda hızlı bir yükseliş yaşadı. Vasil güncellemesi arifesi sık sık gündeme gelen Cardano, her ne kadar mühendislik açısından yoğun bir çalışma içerisinde olsa da topluluk çalışmalarını da aksatmıyor. Son olarak Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un da paylaştığı üzere Cardano, Trent Barnes tarafından sürülen NASCAR arabasını süsledi.

Aracın bu sponsorluğunu ise Cardano ağının önemli topluluk üyelerinden biri olan “Bone Pool” gerçekleştirdi. Bu adım sonrası Hoskinson, bu tür şeyleri diğer projelerin para ile yaptığını ancak Cardano topluluğunun çok daha güçlü olduğunu söyledi:

“Cardano ve diğer alternatifler arasındaki farkı, diğerlerinin bu tür şeyleri yapmak için para ödemesi. Cardano topluluğu bunu ekosisteme ve felsefeye duydukları sevgiden dolayı yapıyor. Pazarlamamız var. Büyüyoruz, büyüyeceğiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.015,34 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
24.382,58 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
18,43 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
5.084,94 TL 0,84%
xrpXRP/TRY
9,11 TL 3,62%
binance-usdBUSD/TRY
18,42 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 1,41%
solanaSOL/TRY
614,53 TL 0,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 0,49%
Bağlantıyı kopyala