bitcoinBTC/TRY
1.094.150,86 TL 1,08%
ethereumETH/TRY
58.816,14 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.583,59 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
1.734,55 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
58.808,33 TL 1,35%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 2,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,12%

Paylaş

Cardano’nun Kilitli Toplam Değeri 300 Milyon Doları Aştı

cardanonun kilitli toplam degeri 300 milyon dolari asti 3

Kripto para sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Son olarak popüler Blockchain ağlarından birisi olan Cardano’nun kilitli toplam değeri yeni bir zirveye ulaştı.

Cardano’nun Kilitli Toplam Değerinde Artış Yaşanıyor

Kripto para odaklı analitik firması DeFiLama tarafından sağlanan verilere göre, Cardano protokolünde kilitli toplam değer (TVL) şimdi 300 milyon doları aştı. Topluluk odaklı çok havuzlu merkezi olmayan bir borsa olan Minswap, belirtilen toplamın yüzde 63,07’sini oluşturuyor. Ayrıca bugüne kadar en çok beklenen proje olan MiniSwap, şu anda en büyük TVL’ye sahip Cardano ekosistemindeki en büyük DEX olarak dikkat çekiyor.

cardanonun kilitli toplam degeri 300 milyon dolari asti 2
Kaynak: DeFiLama

Cardano’nun büyümesi durgun görünse de, ekip şu anda ana ağda daha fazla uygulamanın başlatılmasını mümkün kılmak için blok zincirini ölçeklendirmeye odaklanmış durumda. 

Cardano kurucu ortağı geçtiğimiz günlerde, Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan Vasil çatalının yakında piyasaya sürülmesinden sonra Cardano’ya büyük bir yeni uygulama dalgasının geleceğini söyledi.

Ayrıca belirtmek gerekirse dün kripto odaklı bir eğitim girişimi olan Platinum Crypto Academy tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, ekibi Cardano’nun DeFi protokolü Bashoswap ile uzun vadeli bir stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu.

Son olarak haberin yazımı esnasında Cardano’nun (ADA) durumuna bir göz atalım. Cardano, CoinMarketCap’te 0.9678 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala