Cardano’dan Önemli Güncelleme, Vasil Hard Fork Detayları Nedir?

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla Kripto Bülten’in yeni bölümü yayında. Bu hafta Kripto Bülten’de Cardano ve Cardano’nun büyük güncellemesi Vasil Hard Fork’un detayları ele alındı.

Cardano Vasil Hard Fork

Kripto para piyasasının en dikkat çeken projelerinden biri olan Cardano, 2017 yılında İsviçre’de Ethereum’un kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından kuruldu.

-Çok geniş bir ekosisteme sahip olan Cardano, son dönemde hem NFT hem de metaverse alanında yaptığı çalışmalarla adını duyurdu.

-Cardano’nun en yeni güncellemesi, ismini Cardano topluluğunun önde gelen isimlerinden olan ve geçtiğimiz yıl 67 yaşında hayatını kaybeden Bulgar matematikçi Vasil Dabov’dan alıyor.

-Güncellemenin özellikle Cardano’nun akıllı sözleşme platformu Plutus’u önemli biçimde iyileştirmesi bekleniyor bu sayede Cardano’yu daha ucuz ve daha hızlı kullanmak için akıllı sözleşmelerin verimliliği de artırılacağı da kullanılan ifadeler arasında.

-Tüm bu iyileştirmeler sayesinde ağın veriminin büyük ölçüde artması ve Cardano ağının en etkili zincirlerden biri haline gelmesi bekleniyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.939,49 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
17.719,32 TL 1,72%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.636,05 TL 1,11%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,73%
xrpXRP/TRY
5,36 TL 1,42%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 1,20%
solanaSOL/TRY
549,44 TL 1,44%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,45%
Bağlantıyı kopyala