Cardano, Yeni Staking Adresi Ekliyor

cardano yeni staking adresi ekliyor

Cardano (ADA), piyasa değeri açısından en değerli üçüncü kripto varlık. Cardano (ADA) ayrıca bugünlerde yeni zirvelere ulaşmaya heyecanıyla, yatırımcılarını meraklandırıyor.

Cardano’nun veri toplama aracı olan Pooltool’un istatistikleri, ADA‘nın son günlerde staking cüzdanlarının 821.024 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, 3 Haziran’dan itibaren platform, 608.391 adresten 212.633 cüzdan kazandı. Bu durum ile birlikte ADA, üç ayda yüzde 34.95’lik bir yükseliş yaşadı.

Tüm bu bilgilerin sonucunda, veri toplama aracına göre toplam coin arzının yüzde 71,4’ünü temsil eden ADA, 57,57 milyar dolarlık değeriyle dikkat çekiyor.

Staking, ADA’nın Büyümesine Katkıda Bulunuyor

Cardano’nun bahis cüzdanlarında yaşanan artışın sebebi 12 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen, Alonzo Hard Fork güncellemesi olabilir. Cardano’nun ağı büyüdükçe, kullanımı arttıkça Cardano’nun ağının hızlı bir şekilde yükselmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca en son staking de burada etkili.

Cardano staking’in birden fazla platformdan daha fazla hizmetinin olması ile birlikte ADA’nın ağı daha da popüler hale geldi. Örnek olarak, geçtiğimiz günlerde Kanadalı bir şirket olan iMining, Cardano’yu staking hizmetleri için desteklenen varlıklar listesine eklediğini açıkladı ve Cardano’yu kurumsal yatırımcılara tanıttı.

Şu anda Cardano, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte yüzde 4.08 ve son yedi günde yüzde 16.61 düştü.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.293,36 TL 6,41%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.463,21 TL 11,58%
cardano
Cardano (ADA) 19,43 TL 13,58%
tether
Tether (USDT) 8,62 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.238,91 TL 8,59%
xrp
XRP (XRP) 8,53 TL 13,02%
solana
Solana (SOL) 1.275,56 TL 19,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 271,05 TL 19,00%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,63 TL 0,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,92 TL 10,70%
Copy link
Powered by Social Snap