Cardano ve Tron, eToro’nun Duyurusunun Ardından Düştü

cardano ve tron etoronun duyurusunun ardindan dustu

Kripto ticareti için de destek sunan bir sosyal ticaret platformu olan eToro, yaptığı bir açıklama ile ABD müşterileri için Cardano (ADA) ve TRON (TRX) kripto varlıklarını, gelişen düzenleyici çevredeki işle ilgili hususlar nedeniyle sınırlayacaklarını belirtti.

Söz konusu bu iki kripto varlık için stake desteğinin 31 Aralık 2021’de sona ereceğinden, ADA ve TRX için stake ödüllerinden ödüllerinden yararlanamayacak fakat bu ödüller 15 Ocak 2022’de ödenecek. Ayrıca eToro‘nun duyurusuna göre; sınırlamalar sadece yeni pozisyonlar için geçerli olduğundan, kullanıcılar iki kripto para birimi için mevcut pozisyonları güvenli bir şekilde tutabilecekler.

eToro’nun Açıklamasının Ardından Cardona ve Tron Düştü

Sosyal ticaret platformu olan eToro, Cardano  ve Tron ile ilgili yaptığı açıklamada; kullanıcıların ADA veya TRX’lerini istedikleri zaman dolar karşılığında satabilecekleri söyledi. eToro’nun, kullanıcıların bu iki varlığı eToro kripto cüzdanlarına taşımasını mümkün kılmak için bir yol üzerinde çalıştığı belirtildi.

cardano ve tron etoronun duyurusunun ardindan dustu

Yapılan bu duyurunun ardından bir noktada ADA fiyatları yüzde 6’dan fazla düştü. TRX’te yüzde 2.4 oranında bir düşüş yaşadı. Ayrıca Cardano kurucusu Charles Hoskinson eToro‘nun kararı nedeniyle küresel kripto düzenlemelerde bir “açıklık sistem eksikliği” olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala