Cardano Vasil Hard Fork’u İçin Kritik Karar Önümüzdeki Hafta Verilecek

cardano vasil hard forku icin kritik karar onumuzdeki hafta verilecek

Blockchain projeleri tüm hızıyla gelişimini sürdürürken, Cardano da yeni Vasil Hard Fork‘u için hazırlıklarına devam ediyor. 29 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen güncelleme, temmuz ayına ertelenmişti. Cardano yeni güncellemesi için hazırlıklarını hızlandırdı.

Cardano, Vasil Hard Fork İçin Gün Sayıyor

Cardano haftalık gelişim raporuna göre, Cardano Blockchain ağının arkasındaki şirket Input Output Global (IOG), Haziran sonunda test ağını hard forklamak için yeni bir hedef tarih üzerinde anlaştı. Borsaların ve SPO’ların, yeni güncellemeden önce gerekli tüm test ve entegrasyon görevlerini tamamlamaları için dört haftası var.

cardano vasil hard forku icin kritik karar onumuzdeki hafta verilecek

IOG ekibi, yeni bir düğümü yayınladı. V.1.35.0-rc4 düğümü Cardano TestNet Hard Fork‘u için kullanılabilecek. Açıklamaya göre, gelecek hafta yapılacak haftalık gözden geçirme toplantısından sonra bu konuda bir karar alınacak.

Ayrıca Plutus V2’yi test eden Cardano ekibi, şu anda CLI’ye dahil edilen 31/32/33 CIP’ler gibi diğer gelişmeleri de tartışıyor.

Haftanın başlarında IOG, Vasil Yükseltmesi’nin temel çalışmasını tamamlamaya yakın olduğunu ve Plutus V2 test komut dosyalarının çoğunluğunu (yaklaşık yüzde 95’i) geçmeyi başardığını belirtti.

Rapora göre IOG, Cardano’nun hafif cüzdanı Lace‘i bu yaz piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca, IOHK ağ büyüme bilgilerini de paylaştı. Şu anda Cardano’da 1.022 proje inşa edilirken, yakın zamanda toplam 90 proje başlatıldı.

Cardano NFT projelerinin sayısı 5.868 iken ve Plutus sayısı 2.832 oldu. ADA tokenı da 5,2 milyon yatırımcı sayısını aştı.

Son olarak Cardano’nun son durumuna bir göz atalım. ADA haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 0,523835 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.260,11 TL 6,06%
ethereumETH/TRY
33.795,60 TL 10,98%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.908,32 TL 2,97%
xrpXRP/TRY
6,82 TL 4,05%
cardanoADA/TRY
9,65 TL 4,76%
binance-usdBUSD/TRY
17,92 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
794,97 TL 11,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 7,64%
Bağlantıyı kopyala