Cardano Vakfı: 2021 Yılı ADA için Büyüme Yılı Oldu

cardano vakfi 2021 yili ada icin buyume yili oldu

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard bir blog yazısı yayınladı. Frederik Gregaard blog yazısında; 2021 yılını, yaklaşık yüzde 700 oranında yükselen Cardana (ADA) için “inanılmaz bir büyüme yılı” olarak nitelendirdi.

Cardano Vakfı, 2021 Yılı İçerisinde ADA’yı Değerlendirdi

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaar‘a göre, 2021, Cardano protokolünün “sürekli büyüme, teknik yenilik, topluluk genişlemesi ve ortaklıklar” ile ilerlemesine yardımcı olduğu bir yıl oldu. Bunun yanında Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, ADA’nın bilinirliğini arttığı anlamına gelen bazı zincir içi gelişmelerden de bahsetti.

cardano vakfi 2021 yili ada icin buyume yili oldu 2

Cardano ağına genel olarak bakacak olursak; Cardano ağındaki aktif adreslerin sayısı ekim ayından kasım ayına kadar dört katına çıktı. Bunun nedeni; ADA‘nın zincir içi aktivitesinin artması ve ağdaki işlem ücretlerinin ortalama 0,45 dolardan 0,38 dolara düşmesi oldu.

Gregaard’a göre; 2021 yılında Cardano ekosisteminde birkaç önemli dönüm noktasına ulaşıldı. Bu dönüm noktaları, blok zincirinin benimsenmesini artırmaya yardımcı oldu. Gregaard’a göre, özellikle Cardano ekosistemine programlanabilirlik getiren Alonzo hard fork‘u ile önemli bir ivme yakalandı.

Gregaard, ayrıca Cardano’nun e-spor platformu Rival ve Amerikalı uydu sağlayıcısı DISH Network gibi birçok şirketle yeni ortaklık kurduğunu da belirtti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala