Cardano TVL Miktarı 220 Milyon Doların Altına Geriledi

Cardano TVL Miktari 220 Milyon Dolarin Altina Geriledi

Hatırlarsanız kısa bir süre önce sizlerle Cardano ağına kitlenen varlıkların 300 milyon doları aştığını paylaşmıştık. Her ne kadar kısa bir süre içerisinde bu derece büyük bir varlığa erişse de, Cardano bu başarıyı sonuna kadar görememişe benziyor. Öyle ki Cardano TVL miktarı DefiLIama verilerine göre 220 milyon doların altına düşmüş durumda.

Cardano TVL Miktarı 220 Milyon Doların Altına Geriledi

Cardano TVL Miktarı Hızla Düşüyor

Kilitli toplam değer (TVL), merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüne veya DeFi protokollerine yatırılan kripto varlıklarının toplam değerini ifade eden önemli bir parametre olarak karşımıza çıkıyor. Cardano, TVL’ye büyük katkı sağlayan Sundaeswap ve Minswap projelerinin başlatılmasının ardından Ocak ayından itibaren TVL’de istikrarlı bir büyümeye tanık oldu.

Ancak Cardano, belki de son dönemde yaşanan düzenleyici belirsizliğin bir etkisi olarak bu başarıyı uzun süre sürdürememişe benziyor.

28 Mart’ta ulaşılan 434.74 milyon dolarlık TVL’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden alınan Cardano, 2022’nin başlangıcından bu yana TVL’de yaklaşık yüzde 50.000 büyüme kaydetti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
473.096,83 TL 2,96%
ethereumETH/TRY
32.527,15 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
15,50 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,50 TL 0,34%
binance-coinBNB/TRY
4.784,37 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
6,74 TL 4,38%
cardanoADA/TRY
9,16 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
888,70 TL 7,33%
binance-usdBUSD/TRY
15,45 TL 0,59%
polkadotDOT/TRY
172,76 TL 5,21%
Bağlantıyı kopyala