Cardano Tabanlı Stablecoin USDA, 2023’te Piyasaya Sürülecek

all about stablecoin the new kid on the blockchain 1024x768 1

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçmesine rağmen yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Cardano tabanlı düzenlenmiş stablecoin USDA, 2023 yılının başlarında piyasaya sürülecek.

Cardano Tabanlı Stablecoin 2023 Yılında Çıkmaya Hazırlanıyor

Cardano Blockchain’inin resmi ticari kolu ve kurucu bir kuruluşu olan Emurgo, ABD’ye sabitlenmiş bir stablecoin olan USDA’yı 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunun yanında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi kripto para birimlerinin dönüştürülmesini ve takas edilmesini sağlamak için uzun vadeli planlar yapacak.

Cardano Tabanli Stablecoin Piyasaya Cikmaya Hazirlaniyor1

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, konu ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

Tamamen itibari para destekli, mevzuatla uyumlu bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmede bir sonraki adımdır.

DeFiLlama verilerine göre bu, Cardano’nun Cuma günü itibariyle 53 milyon doların biraz üzerinde bir değeri kilitleyen merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini desteklemeye yardımcı olabilir . Bu, Mart ayının en yüksek seviyesi olan 300 milyon dolardan bu yana yüzde 82’lik bir düşüş.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.760,29 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.702,15 TL 3,96%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
6.275,28 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
8,36 TL 3,29%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,52%
staked-etherSTETH/TRY
34.616,24 TL 3,89%
matic-networkMATIC/TRY
21,91 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala