Cardano Tabanlı Stablecoin Gelecek Hafta Piyasaya Sürülecek

vasfgcardano tabanli stablecoin gelecek hafta piyasaya surulecek

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçmesine rağmen yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Kısa süre önce Cardano tabanlı düzenlenmiş stablecoin’in 2023 yılının başlarında piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Çıkan son haberlere göre; Cardano tabanlı merkezi olmayan stablecoin Djed’in önümüzdeki hafta piyasaya sürülme yolunda olduğunu söyledi.

Cardano Tabanlı Stablecoin Yolda

Cardano tabanlı merkeziyetsiz stablecoin Djed’in önümüzdeki hafta piyasaya sürülme yolunda olduğunu söyledi. Merakla beklenen Djed stablecoin, Cardano kod koruyucusu IOG ve bir layer 1 blok zinciri olan Coti tarafından ortaklaşa geliştirildi. Djed, diğer tokenları desteklenecek. Aynı zamanda bir kullanıcıya verilmeden önce teminat değerinin yüzde 400’den fazlasının gönderilmesini gerektiriyor.

cardano tabanli stablecoin gelecek hafta piyasaya surulecekrttg

Djed’in lansman sırasında 40’tan fazla Cardano tabanlı merkeziyetsiz finans uygulamasında (dApps) canlı yayına geçmesi bekleniyor. Geliştiriciler eş zamanlı olarak, kullanıcıların ve işletmelere aktarmalarına olanak tanıyan, djed kullanan bir ödeme uygulaması olan DjedPay’i geliştirdiler.

Token’ın arkasındaki geliştirici ekip, Cardano ağında çıkacak olan stablecoin’in önümüzdeki hafta hizmete başlayacağının mesajını verdi. Yapısal olarak Djed, diğer token’lar ile desteklenecek ve bir kullanıcıya dağıtılmadan önce teminat değerinin yüzde 400‘den fazla olacak şekilde tutulmasını gerektirecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.985,24 TL 2,31%
ethereumETH/TRY
30.477,86 TL 3,43%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.144,78 TL 1,16%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 4,34%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 4,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,23%
okbOKB/TRY
830,50 TL 6,16%
Bağlantıyı kopyala