bitcoinBTC/TRY
1.266.326,04 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
67.857,33 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.934,77 TL 0,56%
xrpXRP/TRY
19,05 TL 4,23%
solanaSOL/TRY
2.115,75 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
67.767,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
17,09 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 0,61%

Paylaş

Cardano Solana’yı Devirdi, Yeniden Listede Sekizinci

cardano solanayi devirdi yeniden listede sekizinci33

Cardano, Solana’nın piyasa değeri olan 27.14 milyar doları geçerek yeniden 8. en büyük kripto oldu. Kripto para piyasası değerlerini sıralayan CoinMarketCap verilerine göre ADA, yarışta yeniden öne geçti.

27.92 milyar dolarlık mevcut piyasa değerlemesiyle Cardano, ilk 10 kripto arasındaki yerini ilerletti. Cardano ağı kilitli toplam değeri (TVL) de Ocak ortasında görülen yaklaşık 1,7 milyon dolardan 314,87 milyon dolara yükseldi. Yüzde 18,42’lik artış ağın ekosistemine girişlerin artığı sırada belirdi.

Cardano Solana’yı Geçerken Fon Anlamında Da Büyüme Sağladı

Mart ayının başından bu yana, yaklaşık 150 milyon dolar daha fazla fon çeken Cardano DeFi ekosistemi, bu fonu kilitli toplam değerine de yansıttı.

cardano solanayi devirdi yeniden listede sekizinci1

Ağdaki fonların çoğu şu anda kilitli olan 115,19 milyon dolar ile Minswap DeFi platformunda yoğunlaşıyor. Cardano, ağını oluşturmanın üçüncü aşaması olan Basho aşamasına girdi. Cardano, bu aşamanın bir parçası olarak, bir Layer 2 çözümleri koleksiyonu olan Hydra‘yı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Cardano ekosisteminde gelecekteki iyileştirmeler için temel oluşturulmuş olmasına rağmen, ADA fiyatı yetişemedi.

ADA şu anda CoinMarketCap verilerine göre, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolardan yaklaşık yüzde 75 düşüşle 0,82 dolarda konsolide oluyor.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala