Cardano Kurucusu: Kripto Paralar, Yozlaşmış Geleneksel Finansal Sistemin Panzehiridir

Abone Ol:google-news
0
31/05/2021

Önde gelen kripto para birimi Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, merkez bankaları hakkında konuştu. Hoskinson kripto para birimlerinden “yozlaşmış geleneksel finansal sistemin panzehiri” olarak bahsetti.

Hoskinson yakın tarihli bir videosunda kripto para endüstrisini ve merkez bankalarını ele aldı. Merkez bankalarının yavaşça ortadan kaybolacağını söyleyen Hoskinson, kripto para endüstrisini de mevcut finansal sistem için bir panzehir olarak nitelendirdi:

“Geri dönemezsin. Bunu değiştiremezsin, o cini şişeye geri koyamazsın. Merkez bankaları kaybolacak. Bu olacak. Geleneksel eski bankalarınız kaybolacak. Kayırmacı, yozlaşmış ve yavaş olan ödeme rayları kaybolacak.”

Geleneksel Finansal Sistem Tümüyle Kusurlu

Geleneksel finansal sistemin tümüyle kusurlu olduğunu söyleyen Hoskinson, gelişmekte olan ülkelerdeki vatandaşların bankacılık hizmetlerine erişmesinin zor olduğunu, ulaşabilse bile oldukça pahalı bir şekilde erişebildiğini söylüyor:

“Örneğin, gelişmekte olan bir ülkedeki çiftçiler, bir bankacılık kurumundan krediye erişmeyi son derece zor buluyorlar ve bulsalar bile, bu makul olmayan bir şekilde pahalı oluyor. Ayrıca yurt dışında ailelerine para gönderen kişiler çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor.”

Kripto para birimlerinin bozuk finansal sistemi iyileştirebileceğini söyleyen Hoskinson aynı zamanda dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olduklarının altını çizdi:

”Asla bizimkinin risk içeren bir sektör olduğunu söylemelerine izin vermeyin. Bizim sistemimiz, yolsuzluk ve adam kayırmacılığın panzehiri olan bir endüstri. Onlarınki ise bir hayal kırıklığı endüstrisidir.”

Kaynak: CryptoPotato

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.023 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 329.472,15 TL 8,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 22.181,80 TL 1,00%
tether
Tether (USDT) 8,69 TL 0,93%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.145,42 TL 1,34%
cardano
Cardano (ADA) 13,60 TL 0,58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,93 TL 3,47%
xrp
XRP (XRP) 7,69 TL 2,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 206,78 TL 9,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,69 TL 0,05%
uniswap
Uniswap (UNI) 213,23 TL 2,28%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap