Cardano için Layer 2 Çözümü: Hydra

cardano icin layer 2 cozumu hydra

Cardano (ADA) fiyatı, yaşadığı düşüş sonrasında günlük zaman diliminde önemli bir destek tabanıyla mücadele ediyor. Yatırımcılar, ADA için yeniden bir yükseliş trendi başlatmadan önce kripto varlığın bu mücadelesini tamamlamasını bekleyebilir.

Cardano’nun Layer 2 Çözümü Hydra Yolda

Cardano‘nun arkasında, InputOutput (IOHK) isimli geliştirme ekibi bulunuyor. Bu ekip, 17 Eylül günü Cardano için Layer 2 çözümü olan Hydra’yı duyurmuştu. Son açıklamalara göre, Ouroboros hisse kanıtı katmanı (Proof of Stake) veya ana zincir, işlemlerin gerçekleştiği ancak zincir dışı işlendiği yer olacak. Bu da güvenliği artıracak.

Hydra’ın sağladığı avantajlara bakacak olursak,

Tx ücretlerinin ve minimum UTXO Değerinin daha düşük yapılandırılmasına olanak sağlıyor. Mikro işlemler ve bunların kilidinin açıldığı kullanım durumunda bunun oldukça kritik olduğunu belirtelim.

Hydra, aynı defter göstermeni tekrar kullanmak adına izomorfik durum kanalları sunuyor. Sistem genişletilmesine olanak sağlayan bu özellik sayesinde Hydra Head’in içinde yerel varlıklar, NFT‘ler ve Plutus konumlanabiliyor.

Alonzo yükseltmesinin son uygulaması, DeFi ekosisteminin ADA blok zincirinde doğmasına olanak sağlayacak. Hydra’nın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesiyle Cardano’da darboğaz yaşanması engellenebileceği gibi katlanarak büyümesi de beklenebilir.

cardano icin layer 2 cozumu hydra 2

Son güncellemeye göre IOHK, geliştirici önizlemesi olarak Hydra Head protokolünü uygulamıştı. Ancak, entegrasyon 25 Eylül günü, Cardano Zirvesi sırasında hazır hale gelecek.

Son olarak Hydra’nın, saniyede bir milyondan fazla işlemi gerçekleştirmesi beklenen bir PoS ölçeklendirme çözümü olduğunu da belirtmiş olalım.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 517.426,20 TL 1,97%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.511,37 TL 2,62%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 19,12 TL 4,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.648,76 TL 3,50%
xrp
XRP (XRP) 9,96 TL 5,40%
solana
Solana (SOL) 1.301,98 TL 5,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 302,51 TL 6,09%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 4,45%
Copy link
Powered by Social Snap