Cardano Geliştiricileri GitHub Üzerinde Rekor Kırdı

Cardano Geliştiricileri GitHub Üzerinde Rekor Kirdi

Kripto para sektörü son dönemde biraz tökezlemiş olabilir ancak bu durum Blockchain sektörü için geçerli değil. Birçok proje çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken Vasil hard fork‘una hazırlanan Cardano’da da heyecan giderek büyüyor. Öyle ki geliştiriciler GitHub üzerinden 13.000 katlı ile rekor kırdılar.

Cardano Geliştiricileri GitHub üzerinden 13.000 Katkıda Bulunarak Rekor Kırdı

En popüler Blockchain ağlarından birisi olan Cardano tüm hızıyla gelişimini sürdürüyor. Özellikle son dönemde beklenen Vasil hard fork’u ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Cardano, gelişim hızında önünü alamamdı. Bu gelişim, geliştiricilerin katkıları ile GitHub üzerinden Cardano’yu son 30 gün içinde geliştirme faaliyeti açısından en iyi proje haline getirdi. 

Cardano Geliştiricileri GitHub Üzerinde Rekor Kirdi 1

Bu geliştirme faaliyetler, yatırımcılar tarafından bir projenin “ciddiyetini” ve piyasadaki potansiyelini belirlemenin ana yollarından biri olarak kabul edildiğinden projenin gelişimi açısından oldukça önemli.

Cardano‘nun ağ etkinliği Mayıs ayından bu yana yüzde 5.4 artışla 44.8 milyona ulaşarak rekor tazeledi.

Bununla birlikte Cardano’daki artan büyüme hızı, ağın altında yatan kripto para biriminin piyasada daha iyi performans göstermesine henüz yardımcı olmadı. Kullanıcıların çoğu, üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaların çoğunluğu Vasil‘de uygulanan işlevleri kullanmaya başladığında bir tersine dönmeyi umuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala