Cardano Aktif Adres Sayılarındaki Artış Dikkat Çekiyor

Cardano Aktif Adres Sayilarindaki Artis Dikkat Cekiyor

Blockchain ağları arasında son dönemde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Cardano, aktif adres sayısı söz konusu olunca da performansını sürdürüyor. Öyle ki bir süredir aktif adres sayılarında ciddi bir ivme yakalayan ağ, 1.2 milyon adrese ulaştıktan sonra yüzde 90‘ı aşan önemli bir günlük adres etkinliği artışı gösterdi.

Cardano Aktif Adres Sayilarindaki Artis Dikkat Cekiyor 2

Cardano Aktif Adres Sayılarındaki Artış Sürüyor

Cardano Blockchain ağı önemli bir yol kat etti. Özellikle Vasil hard fork sonrası ekosisteminde önemli bir gelişim kaydeden Cardano, aktif adres sayılarındaki dikkat çekici artış ile birlikte gündeme gelmeye devam ediyor. Ağın aktif kullanıcı sayısının kısa bir süre önce 1.2 milyon adrese ulaşması ile birlikte bu artış yüzde 90’ın üzerine çıktı.

Diğer taraftan ADA‘nın fiyatı durgunluğunu korurken, temel büyümesi beklentileri karşılıyor. Ağdaki sahiplerin faaliyetleri, çoğu zaman varlıkların fiyat performansıyla doğrudan ilişkili olduğu için bu artış yatırımcıların da yüzünü güldürmüş durumda.

Cardano, kripto para piyasasının iç karartıcı durumuna rağmen son yedi gün içinde yüzde 2.8’den fazla değer kazandı. Ağdaki temel ölçütlerin büyümesi, olumlu fiyat performansının arkasındaki ana neden olabilirdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
306.709,61 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
22.073,41 TL 0,93%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.500,44 TL 0,93%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,31%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,62 TL 8,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,60 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 0,42%
matic-networkMATIC/TRY
15,61 TL 1,51%
Bağlantıyı kopyala