bitcoinBTC/TRY
1.271.628,08 TL 2,14%
ethereumETH/TRY
65.920,72 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.678,43 TL 0,68%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 1,47%
solanaSOL/TRY
1.832,06 TL 3,98%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
65.792,03 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 8,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,89 TL 9,30%

Paylaş

Cardano (ADA) Üzerinde 500’den Fazla Proje İnşa Ediliyor

cardano ada uzerinde 500den fazla proje insa ediliyor

Cardano (ADA), Eylül 2021’de, ağı akıllı sözleşme yeteneklerine kavuşturan önemli bir yükseltme yaşadı. Bu yükseltme, ağın, daha önce olduğundan daha hızlı büyümesini ve çalışmasını sağladı. Son aylarda ise ağda bir dizi önemli dönüm noktaları yaşandı. Şimdilerde Cardano (ADA) ağı üzerinde 500’den fazla proje var.

Cardano (ADA) Üzerindeki Projelerin Sayısı 517’ye Ulaştı

Cardano (ADA) ekosistemi büyümesine devam ediyor. Kısa süre önce paylaşılan bir LinkedIn gönderisi de ağdaki projelere dair bazı istatistikleri bize gösterdi.

Input Output Globa İletişim Direktörü Tim Harrison tarafından paylaşılan gönderiye göre, 11 Mart itibariyle ADA üzerinde NFT koleksiyonları, yeni cüzdanlar ve DeFi projeleri olmak üzere 517 proje var.

cardano ada uzerinde 500den fazla proje insa ediliyor 2

Harrison gönderisinde şu sözlere yer verdi:

Cardano ekosistemi, NFT koleksiyonlarından DeFi’lere ve yeni cüzdanlara kadar 500’den fazla projeyle #BuildingOnCardano ile büyümeye devam ediyor. Platformu ileriye taşımaya devam eden tüm IOG ekibine duyurulur”

Özellikle NFT koleksiyonlarına baktığımızda yüzde 34,7 ile Cardano üzerinde inşa edilen projeler arasında aslan payını alıyor. Bu arada hatırlarsanız kısa süre önce Cardano ağında basılan NFT’lerin sayısının 800.000’i aştığını da duyurmuştu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala