Cardano (ADA) Balinaları Hareketleniyor

Cardano ADA Balinalari Hareketleniyor

Kripto para sektörü tarihsel olarak oldukça önemli bir dönemden geçiyor. Özellikle bir stablecoin’in (UST) dolar ile olan ilişkisinin tamamen kopması ve bir Blockchain ağının kasıtlı olarak durdurulması sektör açısından oldukça önemli. Diğer taraftan balinalar ise kripto para piyasaları bu durumdan olumsuz etkilenirken Cardano (ADA) balinaları dipten varlık alımlarını hızlandırmış durumda.

Cardano (ADA) 0.40 Dolara Gerilerken Balinalar Alım Telaşına Düştü

Zincir üstü analiz şirketi SantimentCardano zincirindeki balina işlemlerinde bir artış fark ederken, fiyat 0.40 dolar seviyesine düştü. Şirket paylaştığı tweette işlem hacmindeki bu artışın gerçekleştiği zaman aralığını da (sabah 8 ile akşam 12 arası) belirledi.

Santiment, bunun gibi balina işlemlerinin ani yükselişlerini genellikle ADA fiyat tersine çevirmesinin takip ettiğini vurguladı.

Haberimizin yazımı itibarıyla ADA, 0.4 dolardan 0.6 dolar bölgesine toparlandıktan sonra 0.5301 dolardan işlem görüyor. Ancak fiyat hâlâ 2 Eylül’de ulaşılan 3.10 dolarlık tarihi zirvesinin yüzde 82.72 altında.

Bununla birlikte kripto para piyasası 1.29 trilyon dolar seviyesindeyken Cardano’nun (ADA) güncel fiyatı ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.669,47 TL 5,54%
ethereumETH/TRY
30.430,89 TL 6,53%
tetherUSDT/TRY
15,38 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
15,41 TL 0,41%
binance-coinBNB/TRY
4.301,84 TL 9,18%
xrpXRP/TRY
6,22 TL 9,15%
binance-usdBUSD/TRY
15,39 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,68 TL 13,51%
solanaSOL/TRY
720,15 TL 14,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,31 TL 6,46%
Bağlantıyı kopyala