Cardano 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı

cardano emorgodan 100 milyon dolar yatirim aldi

Cardano ekosisteminin bir parçası olan ve Blockchain çözümleri üreten Emurgo, Cardano’ya 100 milyon dolar yatırım yapacak. Bu yatırım kapsamında Emurgo, Cardano’nun büyüyen ekosistemine sermaye tahsis ederek destekleyecek. 

Emurgo, DeFi ve NFT’lerde çalışan girişimleri desteklemeye odaklanacak ve Cardano merkezli eğitim programları başlatacak.

Yatırım ile ilgili konuşan Emurgo’nun kurucusu ve CEO’su Ken Kodama, firmanın “Cardano ekosisteminin gelişimini hızlandırmayı” hedeflediğini söyledi.

Emurgo’nun tek yatırımı bu değil. Firma, daha önce de EVM uyumlu yan zincir Milkomeda da dahil olmak üzere birçok Cardano projesine yatırım yapmıştı.

Alonzo hard fark yükseltmesinden beri proje, ekosistem gelişimine odaklanmak için adımlar atıyor. Alonzo hard fork, ağ üzerinde akıllı sözleşme işlevselliğini etkinleştirdi ve bu da projenin dApp’lerinin ana ağda kullanılabilmesinin yolunu açtı.

Cardano 100 milyon dolar yatirim

Cardano Ekosistemine 100 Milyon Dolar Yatırım

Emurgo’nun bu 100 milyon dolarlık yatırımı bu süreçte kritik bir rol oynuyor. Öyle ki Emurgo, başlangıcından bu yana geliştiricilere, yeni kurulan şirketlere, işletmelere ve hükümetlere yazılım ve Blockchain çözümleri sunuyor. Cardano’ya yapılan bu yatırım ile birlikte bu teknolojilerin daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

Emurgo’nun bu finansman projesi, ağdaki stratejik yatırımlar için bir başka sermaye girişim fonu olan Input Output‘ın cFund’una ek olarak yürütülüyor. Ayrıca, zincirleme bir hazinede 1 milyar doların üzerinde depolanan, topluluk tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir fon olan Project Catalyst de var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 366.728,99 TL 0,99%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.037,50 TL 1,37%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,18 TL 2,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.241,51 TL 8,84%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 1,02%
solana
Solana (SOL) 1.183,98 TL 1,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 238,78 TL 0,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,76 TL 1,20%
Copy link
Powered by Social Snap