C Ventures, 200 Milyon Dolarlık Kripto Fonu Oluşturmayı Planlıyor

c ventures 200 milyon dolarlik kripto fonu olusturmayi planliyora

Hong Kong emlak kralı ve milyarder Adrian Cheng tarafından kurulan bir risk sermayesi şirketi C Ventures, kripto alanına yatırım yapmak için 200 milyon dolarlık yeni bir fon oluşturmayı planlıyor.

C Ventures’dan 200 Milyon Dolarlık Kripto Fonu

Kripto fonunun yanı sıra C Ventures, önümüzdeki 18 ay içinde özel sermaye ve özel kredi stratejilerine yatırım yapmak için yaklaşık 300 milyon dolar toplamayı planlıyor. Bununla beraber C Ventures’ın mevcut kripto yatırımları arasında Animoca Brands, RTFKT Studios ve Matrixport yer alıyor.

c ventures 200 milyon dolarlik kripto fonu olusturmayi planliyors

Şirketin CEO’su ve başkanı Ben Cheng konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İnsanlar savunmadayken, biz hücumdayız. Bu tür bir ortam tarihsel olarak en iyi sonucu verecektir. 6-9 ay sonra geri gelecek.

Yeni fonlar, C Ventures’ın özel şirketlere, kripto varlıklara ve kredilere yatırım yaptığı yaklaşık 1 milyar dolara eklenecek. Hedge fon stratejisi esas olarak kripto ticaretine odaklanıyor ve Cheng’e göre yüksek değerlemeleri ve sınırlı yükselişleri olduğu için melek fonlarının veya firmaların başlangıç ​​aşamasındaki yaklaşımlarını geri çevirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.602,75 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
24.712,77 TL 3,08%
tetherUSDT/TRY
18,41 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.114,96 TL 2,05%
xrpXRP/TRY
9,21 TL 3,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 0,76%
solanaSOL/TRY
622,82 TL 4,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 1,85%
Bağlantıyı kopyala