bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,411.99 3.48%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,104.16 1.87%
bnb
BNB (BNB) $ 553.39 2.85%
solana
Solana (SOL) $ 138.44 8.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.498294 1.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461763 1.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.161898 0.87%

Bybit, Düzenlemeler Nedeniyle Birleşik Krallık’ta Hizmet Vermeyi Durduracak

bybit duzenlemeler nedeniyle ingilterede hizmet vermeyi durduracak

Önde gelen kripto para platformlardan biri olan Bybit, Birleşik Krallık merkezli kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracağını duyurdu. Gelişmenin ardında ise ülkenin kripto para türevleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yatıyor.

Bybit tarafından yapılan duyuruda, platformun 31 Mart tarihinde Birleşik Krallık vatandaşlarına hizmet vermeyi durduracağı bilgisi paylaşıldı. Yeni düzenlemeler nedeniyle böyle bir kararın aldığı vurgulanan duyuruda “Financial Conduct Authority’nin (FCA) kripto türevleri yasağına uymak için, Bybit Birleşik Krallık’taki müşterilere hizmet vermeyi durduracak” ifadeleri yer aldı.

FCA Yasaklamıştı

Birleşik Krallık, geçtiğimiz yıl ani bir kararla kripto para türevleri ve borsada işlem gören tahviller ile işlem yapmayı yasakladı. Ülkenin finansal düzenleyici kurumu olan FCA bu ürünlerin “perakende tüketiciler için uygun olmadığına” hüküm getirdi. Söz konusu yasak Ocak 2021’de yürürlüğe girdi.

Bybit, en büyük kripto para türev borsalarından biri. CoinGecko verilerine göre, platformun günlük işlem hacmi 11 milyar doları aşıyor. İnternet sitesi analiz hizmeti olan SmilarWeb ise, platformun Birleşik Krallık merkezli kripto para kullanıcıları arasında oldukça yaygın olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala