Bybit, Brezilya’da Türev Alım Satımını Durdurdu

bybit brezilyada turev alim satimini durdurdu 2

Kripto para borsası Bybit’in türev alım satım hizmeti geçtiğimiz günlerde Brezilya’da askıya alınmıştı. Brezilya’nın bu kararının ardından Bybit ülkede türev alım satım hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Bybit Brezilya’da Türev Alım Satım Hizmeti Sunmayacak

Bybit tarafından yapılan açıklamada, Brezilya’nın menkul kıymetler komisyonu ile görüşmelerde bulunduğunu ancak bugünden itibaren kripto vadeli işlem ve opsiyon ticaretini durdurduğunu açıkladı. Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, geçtiğimiz hafta Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından Bybit’e bir yasak getirilmesinin ardından bugün itibariyle Brezilya’da kripto vadeli işlemleri ve opsiyonları sunmayı bıraktığını açıkladı.

bybit brezilyada turev alim satimini durdurdu

Bybit tarafından yapılan açıklamada, sorunu çözmek için Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüşmelerini söyledi. Şirket açıklamasında ayrıca “şu andan itibaren türev alım satım işlemlerini sınırlandırdığını” ifadesini de ekledi. Bybit’in platformu Brezilya’da şu anda değişiklik hakkında bir uyarı mesajı gösteriyor ve kullanıcılara şu andan itibaren “pozisyonlarını ve / veya siparişlerini yönetmeleri” tavsiye ediliyor. Şirket, tedbirin “tacirlerimiz tarafından yatırılan türev varlıklarının herhangi bir şekilde bloke edilmesi anlamına gelmeyeceği” de belirtildi. Bybit, kullanıcıların açık türev pozisyonlarının otomatik olarak kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.342,00 TL 1,36%
ethereumETH/TRY
25.109,47 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.466,53 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,13 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
629,31 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,24%
Bağlantıyı kopyala