bitcoinBTC/TRY
722.534,85 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
43.235,48 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.715,90 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
27,11 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
43.245,78 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,47%
the-open-networkTON/TRY
63,46 TL 0,66%

Paylaş

Bybit, Brezilya’da Türev Alım Satımını Durdurdu

bybit brezilyada turev alim satimini durdurdu 2

Kripto para borsası Bybit’in türev alım satım hizmeti geçtiğimiz günlerde Brezilya’da askıya alınmıştı. Brezilya’nın bu kararının ardından Bybit ülkede türev alım satım hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Bybit Brezilya’da Türev Alım Satım Hizmeti Sunmayacak

Bybit tarafından yapılan açıklamada, Brezilya’nın menkul kıymetler komisyonu ile görüşmelerde bulunduğunu ancak bugünden itibaren kripto vadeli işlem ve opsiyon ticaretini durdurduğunu açıkladı. Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, geçtiğimiz hafta Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından Bybit’e bir yasak getirilmesinin ardından bugün itibariyle Brezilya’da kripto vadeli işlemleri ve opsiyonları sunmayı bıraktığını açıkladı.

bybit brezilyada turev alim satimini durdurdu

Bybit tarafından yapılan açıklamada, sorunu çözmek için Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüşmelerini söyledi. Şirket açıklamasında ayrıca “şu andan itibaren türev alım satım işlemlerini sınırlandırdığını” ifadesini de ekledi. Bybit’in platformu Brezilya’da şu anda değişiklik hakkında bir uyarı mesajı gösteriyor ve kullanıcılara şu andan itibaren “pozisyonlarını ve / veya siparişlerini yönetmeleri” tavsiye ediliyor. Şirket, tedbirin “tacirlerimiz tarafından yatırılan türev varlıklarının herhangi bir şekilde bloke edilmesi anlamına gelmeyeceği” de belirtildi. Bybit, kullanıcıların açık türev pozisyonlarının otomatik olarak kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala