Bybit, Ayı Piyasasında Küçülmeye Gittiğini Açıkladı

bybit ayi piyasasinda kuculmeye gittigini acikladi

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler, şirketleri olumsuz etkiliyor. Kripto para borsası Bybit, ayı piyasası derinleşirken küçülmeye gittiğini duyurdu.

Bybit Yeni İşten Çıkarmaları Duyurdu

Kripto para borsası Bybit, “derinleşen ayı piyasasının” doğrudan bir sonucu olarak yeni işten çıkarmaları açıkladı İşten çıkarmaları Singapur merkezli kripto para borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Ben Zhou, Twitter’dan yaptı. Zhou açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Planladığımız küçülme kapsamlı olacak. Etkilenen meslektaşlarımız için bu süreci olabildiğince sorunsuz hale getirmeye çalışacağız ve elimizden geldiğince her bireyin ihtiyaçlarını karşılayacağız.

bybit ayi piyasasinda kuculmeye gittigini acikladi 2

Bu yılın başlarında Terra Blockchain ekosisteminde yaşanan çöküşle birlikte hedge fon Three Arrows Capital, büyük kripto borsası FTX ve kardeş şirketi Alameda Research iflas talebinde bulundu. Bu sebeplerden ötürü pek çok kripto şirketi işten çıkarmaları açıklamaya başladı.

Bybit’in öncesinde son olarak kripto para borsası Kraken’de işten çıkarmalara gittiğini açıklamıştı. Kraken tarafından yapılan açıklamada, 30 Kasım’da 1.100 çalışanın veya iş gücünün yaklaşık yüzde 30’unun işten çıkartıldığını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.166,23 TL 1,82%
ethereumETH/TRY
30.751,16 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.923,41 TL 1,99%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 1,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,08%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala