bitcoinBTC/TRY
750.838,19 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
45.268,38 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.858,44 TL 1,17%
xrpXRP/TRY
13,94 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
27,45 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.267,01 TL 2,28%
solanaSOL/TRY
659,21 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,20 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,62%

Paylaş

SEC’in Davaları Yatırımcıyı da Olumsuz Etkiliyor

burcak unsal sec tarafindan acilan davalari degerlendirdirg

Bu hafta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase borsalarına karşı dava açması kripto para sektöründe bomba etkisi yarattı. Birçok isim bu konu özelinde değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. Bu isimlerden biri de BTCHaber Space yayınına katılan Av. Burçak Ünsal oldu.

Burçak Ünsal: Bitcoin Davalardan Kısmen Etkilenecektir

BTCHaber’in Twitter Space yayınında dünyanın en büyük düzenleyici kurumu olan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından, kripto para borsası Binance’e açılan davaya değinildi. 

Söz konusu yayında Av. Burçak Ünsal, açılan davalar hakkında değerlendirmede bulundu. Davaların ana hatlarına dikkat çekti. Twitter Space yayınına buradan ulaşabilirsiniz.

burcak unsal sec tarafindan acilan davalari degerlendirdierf

Av. Burçak Ünsal

Av. Burçak Ünsal, sektörün uzun süredir ayı sezonunun içinde olduğununa dikkat çekerek, açılan davalar hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

SEC tarafından açılan bu davalar çok ciddi öneme sahip davalar. Bu davalar piyasaları oldukça kötü etkiledi. Hatta piyasaları daha çok öngörülemez bir hale getirdi. Diğer taraftan Binance’e ve kurucusuna açılan dava da göz önünde tutulduğunda piyasaları çok kötü etkileyen bir düzenleyici aksiyonla karşı karşıya kaldık. Bunun yanında açılan bu davalar yatırımcıyı da olumsuz etkiliyor.

Ünsal, açılan davaların Bitcoin‘i etkileyip etkilemeyeceği konusunda şu ifadeleri kullandı:

Aslında Coinbase’e açılmış dava bu dava ile Bitcoin’in değerini ve fonksiyonunu ayırmakta fayda var. Bence Bitcoin’deki değer kaybı Coinbase’e açılmış bu davadan kısmen etkilenecektir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala