Anasayfa Kripto Paralar Bu Trader’a Göre Mayıs Ayında Bitcoin Rallisi Başlayabilir

Bu Trader’a Göre Mayıs Ayında Bitcoin Rallisi Başlayabilir

Takma adı "Moon Overlord" olan bir trader, Mayıs ayında Bitcoin rallisinin başlayacağını iddia ediyor. Trader'ın iddiasının temelinde ise Bitcoin ağındaki yarılanma yer alıyor...

0
Bitcoin Rallisi Trader

Son 24 saatte, Chicago Board Options Exchange’in (CBOE) VanEck Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvurusunu geri çektiğine tanık olduk. Bitcoin fiyatı ETF başvurusunun geri çekilmesinden pek fazla etkilenmedi. Çoğu yatırımcı 2019’un ilk çeyreğinde Bitcoin ETF onayının gerçekleşmesini zaten beklemiyordu.

Bitcoin Ağındaki Yarılanma Fiyatta Artışa Neden Olabilir

Kripto para birimi teknik analisti ve takma adı “Moon Overlord” olan bir trader’a göre, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen Bitcoin’deki yarılanma öncü kripto para biriminin fiyatında artışa neden olabilir. Bilmeyenler için, bir kripto para biriminde gerçekleşen yarılanma blok ödüllerinin yarı yarıya düşürülmesi anlamına geliyor. Analist, tarihsel olarak bir kripto para biriminin fiyatında yarılanma gerçekleşmeden en az bir yıl önce iyileşme başladığını söylüyor. Bitcoin ağı 2020 yarılanmasından önce benzer bir eğilim gösterirse, analist, varlığın fiyatının bu yılın Mayıs ayının başına kadar mevcut eğilimin tersini gösterebileceğini öne sürüyor.

Bitcoin ağının sabit tedariki nedeniyle, her blokta üretilen BTC miktarı maksimum tedarik olan 21 milyona yaklaşıldıkça zamanla düşüyor. Bitcoin ağındaki yarılanma ile madencilik ödülleri yarı yarıya düşecek. Bazı analistler, geçmişte yarılanmanın Bitcoin’in fiyat eğilimi üzerinde kayda değer bir etkisinin olmadığını savundular, çünkü yatırımcılar tarafından beklenen bir gelişme. Ancak, bazı analistler Bitcoin’in tarihsel performansına dayanarak varlıktaki yarılanmanın etkisinin 2019’un ikinci çeyreğinde görülmeye başlanacağına inanıyor.