Bu Seviyelere İnmezse Eğer Bitcoin’de Yükseliş Gelebilir!

Bitcoin yükselecek mi, Bitcoin hedefi ve Bitcoin tahmini ne olacak diye merak eden yatırımcılar için sevindiren haber geldi! Elif Tümen’in sunumuyla bu hafta bir haftada yüzde 20 yükselen Bitcoin’den bahsedeceğiz. Uzmanlar Bitcoin için eğer bir düşüş yaşamaz ise Bitcoin’in yolunun açık olduğunu söylüyor.

Bitcoin’de Yükseliş Gelebilir!

Bitcoin’i geçen hafta 18.140 dolarda bırakmıştık. Bu hafta elinde Bitcoin tutan hesap sayısı artmaya, balina hesaplar da alım yapmaya başlayınca yükseliş kaçınılmaz oldu. Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nden de olumlu sinyal geldi. 9 ay aradan sonra 52 puana ulaşan endeks ‘korku’ bölgesinden çıktı ve ‘nötr’ bölgesine geldi.

Piyasalar geçtiğimiz hafta ABD’den gelen düşük enflasyon verisiyle rahatladı çünkü bunun FED’in agresifliğini azaltacağı öngörülüyor. Rahatlayan piyasalar da riskli varlıklara, özellikle de kriptolara yöneldi. Piyasa değeri eski günlerdeki gibi 1 trilyon dolar barajına dayandı. Bu olumlu haber akışı da Bitcoin’i besledikçe besledi ve fiyat 21.340’a kadar yükseldi.

Boğa sezonunun başladığını düşünebilirsiniz ama hayır, konuştuğumuz tüm uzmanlar bunun boğadan ziyade, olması gereken olduğunu söylüyorlar.

Hani FTX ve Luna krizleriyle fiyat aşağı gitmişti ya, onlar olmasaydı normal fiyatı ne olurdu, işte Bitcoin o fiyatı arıyor. Boğa için henüz erken.

Zaten haftanın ilerleyen günlerinde Bitcoin yatay seyre geçti çünkü küresel ekonomide bir resesyon korkusu güçlenmeye başladı.

Davos Zirvesi’ne katılan iş dünyası temsilcileri ve ekonomistler, resesyonu ‘son derece’ olası nitelendirirken, Çin’den gelen zayıf verilerde piyasalardaki risk iştahını baskıladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala