BTS Ajansı Hybe ve Upbit’ten NFT’ler için Ortak Girişim

bts ajansi hybe upbit ile nftler icin ortak girisim kuracak 2

K-pop grubu BTS’nin ajansı Hybe ve kripto varlık alım satım platformu Upbit‘in operatörü Dunamu, yapılan bir açıklamaya göre NFT‘ler üzerinde çalışmak için bir ortak girişim kurma konusunda anlaştı.

Yapılan duyuruya göre, iki şirket sermaye artırımı yoluyla hisse alışverişinde bulunacak. Hybe, Dunamu’da 423 milyon dolar değerinde yüzde 2,5 hisseye sahip olurken; Dunamu, müzik ajansının yüzde 5.6 hissesini temsil eden yeni çıkarılan Hybe hissesini satın alacak.

Hybe ile Upbit Ortaklığı ile K-pop Yıldızlarının NFT Kartları Oluşturacak

Hybe, popüler kripto para borsası Upbit’i işleten Güney Kore’nin en büyük kripto para operatörü Dunamu’ya yaptığı yatırım ile NFT ticaretine katılan en büyük markalardan biri olacak. Özellikle; müzik, fotoğraf ve dijital sanat, popüler olarak ticareti yapılan NFT türleri arasında.

bts ajansi hybe upbit ile nftler icin ortak girisim kuracak

İki firmanın başkanının yaptığı açıklamada bu ortak girişimin, K-pop yıldızlarıyla ilgili NFT fotoğraf kartları oluşturacağını ve bunların sonunda Hybe’nin Weverse uygulamasında işlem göreceğini söyledi. Belirtmek gerekirse; Weverse, sanatçılar ve hayranlar arasındaki içerik ve iletişim için bir uygulama.

Hybe ayrıca, Weverse’i Naver’ın canlı yayın yapan V Live uygulaması ve şu anda üzerinde çalışmakta olan yeni bir BTS oyunu ile entegre etme planlarının da duyurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 671.857,28 TL 0,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.019,97 TL 1,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.504,29 TL 2,51%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.649,28 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 18,77 TL 1,17%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 10,96 TL 3,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 372,30 TL 5,21%
terra-luna
Terra (LUNA) 891,63 TL 9,90%
Bağlantıyı kopyala