BtcTurk Adreslerine Yapılan Kripto Yardımları Artıyor

btcturk

Ülkemizde yaşanan deprem faciası sonrasında bir yandan bölgede yaşanan vatandaşları kurtarma çalışmaları devam ederken, bir diğer yandan bölgeye yardımlar da iletilmeye devam ediyor. BtcTurk cephesinden depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmek için bir bağış toplandığı belirtildi.

BtcTurk, 6 Milyon TL Yardımda Bulundu

Kripto para borsası BtcTurk, resmi bir açıklamada bulunmadan destek bölümü konuya dair yanıt verdi. Depremzedelere ve deprem bölgesine borsanın 6 milyon TL’lik yardımda bulunduğu yazıldı. Konu hakkında BtcTurk tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

btcturk

BtcTurk’ün yanı sıra pek çok kripto şirketi Türkiye’ye yardımda bulundu. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yardım fonu başlatırken, yerli kripto para Paribu ise deprem bölgesi için kripto para cüzdanları oluşturdu. Tron’un kurucu ortağı Justin Sun ise ülkemize yardım adına ilk günden bu yana desteğini sürdürüyor. Ek olarak AVAX kurucusu Emin Gün Sirer de depremden etkilenen vatandaşlar için yardım fonu paylaşımında bulundu.

Çıkan yeni bir habere göre; BtcTurk, platformdan Türk Lirası ile deprem bölgesine yapılan bağış tutarı 100 milyon liraya ulaşana kadar, bağışın büyüklüğüne bakılmaksızın bağış tutarı kadar ek katkı sağlayacak.

BtcTurk tarafından yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

Şimdiye kadar, deprem bölgelerinde çalışan yardım kuruluşlarına BtcTurk kripto cüzdan adresleri aracılığıyla 16 milyon Türk lirasının üzerinde bağış yapıldı.

BtcTurk tarafından yapılan yeni açıklamaya göre deprem bölgesine yardım için çalışan yardım kuruluşlarına BtcTurk cüzdan adreslerinden yaklaşık 17 milyon TL bağışta bulunuldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.002,79 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
33.616,97 TL 0,12%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.229,08 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,77 TL 2,14%
staked-etherSTETH/TRY
33.499,91 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,86%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,23%
Bağlantıyı kopyala