BTCafe’nin İkinci Bölümde Aret Vartanyan ile Kripto Para Yatırımı, Kripto Para Sepeti ve NFT’lerin Geleceği Hakkında Konuşuldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla ikincisi gerçekleştirilen BTCafe’nin bu haftaki konuğu Yazar Aret Vartanyan oldu. Aret Vartanyan ile yeni projelerden, kripto para yatırımından ve NFT’lerin geleceği hakkında birçok farklı konu konuşuldu.

Konu Başlıkları ise şu şekilde;

  • Kripto para yatırımcısı olmak
  • Kripto para sepeti
  • NFT’lerin geleceği

Neler Konuşuldu?

– Melis Hazal Karagöz, Aret Vartanyan’a Türkiye’de Blockchain bile daha yeni bilinmeye başlamasına rağmen, 5 yıl önceden nasıl NFT’ye yatırım yaptığını sordu:

Aret Vartanyan “Dünya aslında bütün sinyalleri size çok şeffaf bir şekilde verir. Sağlıkta böyledir vücudunuz size bütün sinyalleri verir fakat siz duymazsınız, görmezden gelirsiniz ve hasta olduktan sonra doktora gidersiniz ama artık çok geçtir çünkü artık hasta olmuşsundur. Teknoloji geldiğimiz zaman, ben kripto paraları konuştuğumda “O ne?” Diyenler ve dalga geçenler olmuştu. Tabiki dünyamıza bir anda almak zor olacak. Kripto paralar ve blockchain biz mesela ülke olarak baktığımızda NFT’de şu anda bütün dünyada tabanını arıyor. Ben artık gelecekte edilgen olmak istemiyorum, ettirgen olmak istiyorum” dedi.

Melis Hazal Karagöz, nasıl bir yatırımcı olduğunu ve kripto sepeti ile ilgili merak ettiği soruları yönelterek, sözü Aret Vartanyan’a bıraktı:

Aret VartanyanKripto sepeti benim hayatımın sepeti. Yazarlık, kurumsal eğitimler ve dijital projeler. Para için kendimden vazgeçmem lazım. Sepetin desteği budur. Kendi yatırımlarıma baktığım zaman bende tek bir sepete girmiyorum. Ağırlık verdiğim kripto dünyasıdır. Burada en önemlisi güven ama bilgi daha önemli” dedi.

“NFT bana göre gerçekten üreten insan için korkunç bir fırsat fakat daha tamamen oturmuş değil. Önemli olan şey ise yeni dünyayı anlayarak üretimlerinizi buna entegre edebilmek” diye ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 355.524,01 TL 5,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.083,37 TL 7,77%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 17,28 TL 3,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.018,89 TL 4,37%
xrp
XRP (XRP) 7,62 TL 3,69%
solana
Solana (SOL) 1.062,02 TL 10,48%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,65 TL 0,08%
polkadot
Polkadot (DOT) 229,96 TL 6,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,76 TL 2,92%
Copy link
Powered by Social Snap