BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Yılmaz Vural ve Dilek Yurttaş Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla BTCafe‘nin yeni bölümü yayınlandı. BTCafe’de bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün konuğu Yılmaz Vural ve Dilek Yurttaş oldu. Yılmaz Vural’ın ve Dilek Yurttaş’ın kripto varlıklara bakış açıları nasıl? Daha önce yatırım yaptılar mı? Tüm bu soruların yanında Yılmaz Vural’ın eğlenceli hikayelerinden bahsedildi.

Konu Başlıkları:

  • Kripto varlıklara bakış açıları nasıl?
  • Daha önce yatırım yaptılar mı?

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Yılmaz Vural’a kulüplerin fan token çıkarmaları hakkındaki düşüncelerini sordu:

Yılmaz Vural “Evet biliyorum, Paribu reklamlarını yapıyor mesela Fenerbahçe’nin böyle bir iş birliği var. Mesela Malatyaspor’da aynı şekilde fan token iş birliği yaptı. Yani bakıldığı zaman şimdilerde birçok takım artık onların reklamlarını taşıyorlar. Ayrıca Futbol camiasında bu konuyu çok yakından takip ediyor” dedi.

Dilek Yurttaş, konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

“Takımlar artık kendi kripto paralarını çıkarıyorlar, Fenerbahçe, Beşiktaş mesela Beşiktaş’ın şu anda yapım aşamasında. Ayrıca, kripto para ile ilgili güzel anılarım var. Aslında hiç anlamıyorum ama buradan çok yakın sevdiğim yakın arkadaşım var baya bir piyasa ile ilgileniyordu. Hadi girelim dedik. Hiç bilmiyorum nereye yatırılıyor nereye gönderiliyor. Yatırdıktan sonra her gün böyle uyanıyorum bakıyorum, bugün ne kadar gelmiş diye sürekli para artır mı indi mi diye sürekli olarak kontrol aşamasındayım” diye konuştu.

-Melis Hazal Karagöz konuklarına, Youtube kanallarının fikrinin nasıl ortaya çıktığını sordu:

Yılmaz Vural “Önce Dilek geldi böyle bir iş yapalım mı dedi bana ben önce istemedim. Ben çok ciddi bir iş yapıyorum beni mecranın dışına çıkarmayın dedim. Teknik direktörüm ben dedim. Ondan sonra bir şekilde ikna oldum ve yapmaya başladık. Sonra sayılar başladı sayılmaya işte 1000 oldu 2000 oldu 11 bin olana kadar biraz zorlandık. 11 bin olduktan sonra 100.000 olunca YouTube’dan bir plaket geliyor.100 binden sonra 1 milyona kadar bir ara var, zaten 1 milyon olsun bir daha çalışmaya da gerek yok” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 437.965,66 TL 3,77%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.076,76 TL 1,28%
cardano
Cardano (ADA) 19,67 TL 2,22%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.825,40 TL 3,33%
solana
Solana (SOL) 1.485,73 TL 0,67%
xrp
XRP (XRP) 9,30 TL 1,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 278,86 TL 1,52%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,11 TL 10,61%
Copy link
Powered by Social Snap