BTC Madenciliği Yapan Şirketin Hisseleri Yüzde 6.700 Değerlendi

btc madenciligi yapan sirketin hisseleri yuzde 6 700 degerlendi

Tayland merkezli teknoloji şirketi Jasmine Technology, temmuz ayının sonlarında başında Bitcoin (BTC) madenciliği yapmaya başlayacağını duyurmuştu. Geçen sürenin ardından BTC madenciliği ile birlikte şirketin hisseleri değerlendi.

BTC Madenciliği ile Yüzde 6.700 Daha Fazla Değerlendi

Jasmine Technology de BTC madenciliğine göz kırpan şirketler arasında yer aldı. Temmuz ayındaki duyurunun ardından şirketin kripto para birimi projesi henüz önemli bir kazanç sağlamasa da şirketin hisseleri üçe katladı. Yıllık bazda yüzde 6.700’lük bir artış yaşandı. Şirket, piyasa değeri en az 2 milyar dolar olan şirketler arasına girmek üzere.

Konuyla ilgili konuşan Jasmine Technology Başkanı Soraj Asavaprapha, “Yatırımcılardan gelen güçlü yanıt beklentilerimizi aştı. Bu daha başlangıç olmasına rağmen, yeni yönümüze yönelik bir iyimserlik var” dedi.

btc madenciligi yapan sirketin hisseleri yuzde 6 700 degerlendi 2

Bloomberg’in haberine göre, Jasmine Technology, operasyonların birkaç ay önce başlamasından bu yana 325 madencilik makinesinden sadece sekiz Bitcoin üretti. Planlar, gelecek yılın daha aktif geçmesi yönünde. Şirketin planlarına göre madencilik işinden elde edilen gelir, 2022 yılının sonuna kadar şirketin toplam cirosunun yaklaşık yüzde 80’ini oluşturacak.

Dijital varlıklar dünyasına adım atan birçok şirket bulunuyor. Tüketici cihazı üreticisi AJ Advance Technology de bu ay Bitcoin madenciliğiyle ilgili ilk yatırımını duyurmuştu. Ayrıca, Siam Commercial Bank PCl ve Kasikornbank PCl de kripto para girişimlerinde hisse aldı.

Özellikle genç yatırımcılar arasında kripto ürünlerine yoğun bir ilgi var. Bu da yerel lisanslı borsalardaki ticareti rekor seviyeye çıkardı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala