BTC Fiyatı 55 Bin Doları, Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Gördü

btc fiyati 55 bin dolari piyasa degeri 1 trilyon dolari gordu

6 Ekim Çarşamba günü öğlen saatlerinde Bitcoin’deki yukarı yönlü hareket hızlandı. Bu hızla birlikte BTC fiyatı 55 bin doları gördü. Durum böyle olunca BTC piyasa değeri de bir kez daha 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Bu yükselişle ilgili CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da bir yorumda bulundu. Konuyla ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.

BTC Fiyatı da Piyasa Değeri de Arttı

Bugün öğlen saatlerinde BTC fiyatı, 12 Mayıs’tan beri en yüksek seviyesine geldi ve 55 bin 499 doları gördü.

Devam eden rallinin temelde Bitcoin merkezli olduğu görülüyor. Çünkü, Ethereum ve diğer güçlü altcoinlerde önemli bir yükseliş görülmedi.

btc fiyati 55 bin dolari piyasa degeri 1 trilyon dolari gordu 2

ETH/BTC çifti ise son 24 saatte yüzde 4’ten fazla düşüş yaşadı. Bu arada Bitcoin’in de geçen haftadan bu yana yüzde 30’dan fazla arttığını söyleyelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 482.560,32 TL 8,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.697,81 TL 3,12%
cardano
Cardano (ADA) 19,77 TL 0,03%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.902,39 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 9,58 TL 0,88%
solana
Solana (SOL) 1.421,40 TL 5,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,30 TL 7,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 280,66 TL 0,05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,29%
Copy link
Powered by Social Snap